×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Kurš tad visvairāk vēlējās biedroties ar “Saskaņu”? (20)

Foto - LETAFoto - LETA

“Saldās kūciņas” ir Latvijā veidota alegoriska multfilma ar nepārprotami politisku zemtekstu. Tā attēlo tādu kā “varas ciklu” – vispirms saldās kūciņas ēd un dzīvi bauda sarkanie suņi, tad pie sētas uzrodas citi – zaļi, kuri sarkanos padzen un iesēstas viņu vietās. Vēlāk uzrodas violetie, kuri padzen zaļos, tad pelēkie, kuri padzen violetos. Tā tas atkārtojas daudzas reizes – mainās tikai krāsas, bet ne tikumi.

Taču šajā filmiņā ir kāds īpaši interesants tēls – suņuks, kurš, sajutis politiskā noskaņojuma maiņu, atver savu koferīti un izvēlas tās krāsas apģērbu, kas tobrīd ir modē.

Šis “varonis” nāk prātā, lasot ārlietu ministra Edgara Rinkēviča pārmetumus Nacionālajai apvienībai, ka tā sadarbojas ar “Saskaņu”, lai kopā pārvērstu Latviju “par totalitāru valsti” un “nodotu Krievijai”. Turklāt politiķis nesaprot, kāpēc šis interneta ieraksts izsaucis tik lielu rezonansi: “Dažiem liekas, ka ārlietu ministram nevar būt savas pozīcijas, ka viņam visu laiku tikai jāsmaida.” Jāsmaida nav, taču paškritika gan noderētu…

Zatlera Reformu partija, kuras idejiskais līdzautors bija E. Rinkēvičs, savulaik kategoriskā tonī pieprasīja “Saskaņas centra” iekļaušanu valdošajā koalīcijā. Lūk, citāts no partijas 2011. gada 1. oktobra paziņojuma: “ZRP izsvērta situācijas analīze rāda, ka Latvijai šobrīd ir nepieciešams lēmums par “Saskaņas centra” aicināšanu valdībā. Plašā ZRP, “Vienotības” un “SC” koalīcija nodrošinās iespēju vislabāk īstenot Latvijas vēlētāju vairākuma gribu. (..) ZRP līdz šim ir demonstrējusi savu izlēmību un atšķirību no līdzšinējās politiskās kultūras. Tieši progresīvas, no aizspriedumiem brīvas domāšanas un saliedētības idejas dēļ ZRP spēj pieņemt šo Latvijas valsts pastāvēšanai tik nozīmīgo lēmumu.” Tajā pašā paziņojumā Reformu partija asi pārmet NA, ka tā nevēloties piekrist “SC” līdzdalībai valdībā (kā zināms, Nacionālās apvienības un daļēji “Vienotības” ietiepības dēļ šis darījums tā arī nenotika, bet ZRP piedzīvoja Latvijas politiskajā vēsturē nepieredzēti strauju atbalsta reitinga kritumu).

Bet tagad viens no “oktobra tēžu” autoriem pārmet NA valsts nodevību tāpēc, ka tās deputāti vienā Saeimas komisijas sēdē balsojuši tāpat kā “Saskaņas” pārstāvji. Kādu ciešāku sadarbību starp abām partijām grūti iedomāties.

Vai mainījusies “Saskaņa” vai arī Rinkēvičs? Ne viens, ne otrs. Vienkārši šā brīža situācijai piestāv šādas krāsas uzvalks, bet nav izslēgts, ka pēc laika nevajadzēs meklēt kādu citu.

Savos memuāros “Kas es esmu” E. Rinkēviča politiskais līdzgaitnieks Valdis Zatlers apraksta, kā 2010. gadā braucis uz 9. maija svinībām Maskavā. Lai gan oficiāls ielūgums no Maskavas toreiz neesot pienācis, neformālā sarunā, pļāpājot par hokeju, Zatleram no Krievijas prezidenta Vladimira Putina to izdevies viltīgi iegūt. Taču šī atzīšanās diplomātiskajā pielīšanā netraucē Zatleram tajā pašā grāmatā izteikt asus pārmetumus Krievijai un kritizēt pašreizējās Latvijas amatpersonas, ka tās attieksmē pret Maskavu nav pietiekami izlēmīgas un stingras.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. bildes nosaukums *āzis un pediņš*

 2. Rinkēvičam, pēc atzīšanās “gejismā” un nepamatotu pārmetumu izteikšanas NA, “jumts aizbraucis” pilnīgi un neatgriezeniski!

 3. Džerijs, whiterabbit.lv Atbildēt

  Manuprāt, tomēr ir nedaudz atšķirība starp NA patreizējo rīcību un iespējamu darbošanos koalīcijā, kurā tomēr visi lēmumi tiek diskutēti, nevis pieņemti 100% tekstā. Pārmetums NA bija par bloķēšanos konkrēti šajā cenzūras jautājumā, kurš šķiet esam pilnībā kopēts tieši no austrumu kaimiņa un pārāk atgādina kādu jau reiz pagātnē piedzīvotu totalitārismu.

 4. Gaidu tevi “Skatā no malas” kur tu savu aprobežotību izkrāso, fantastiski plātoties ar rokām!
  Bet šī kārtējā muldoņa ir izrauta no konteksta, kuru tu nejūti ne runājot, ne rakstot. Tādiem diletantiem vieta tikai vecajā Lavīzē, kura nemainās.

 5. Bet vai netiek pieļauts, ka ar SC ir vienošanās – par Rīgas atdošanu Saskaņai pārvaldībai?

 6. … Luteranim puspareizs novertejums … Rinkevics ir netikai drauds NA, bet ari LRA un pasai Vienotibai, ka ari LR butibai ka nacionla valsts, diskreditejot un saridot visas LATVISKAS UN SATVERSMES AIZSTAVOSAS partijas, meginot ta apzinigi pamazinat to elektorata uzticibu … iznemot ZZS, NSL, SX u.t.t. !

  … No vina pagatnes, konsekventas politikas,un pasreizejas savstarpejas neuzticibas sesanas panakumiem ( ka pieminets raksta), un projecejot no tas vel nakotne iespejami izraisitas politiskas konsekvences, vai nevaram ari secinat, ka Rinkevics varetu but kadas varas dzilais agents, uzpirkts Trojas Zirgs … un ka vina pretkremliska vardu spele ir tikai islaicigs aizsegs citadu merku sasniegsanai … !

  … Kurs istens patriots un lojals latvietis veletos, atrazdamies viena no valsts atbildigakajiem posteniem, viltu, bez pieradijumiem, ar elektroniska makoni iesetu APVAINOJUMU – NA, saridit patriotisko latviesu politiskos grupejumus … un tikai par labu ZZS, NSL un SX partijam un vinu programmam … !!! ???

  … MP un Vienotibai SAJA GADIJUMA ir totali jaatbalsta NA, un VIENOTI japieprasa pieradijumi un izskaidrojumi, pec kam, attiecigi NOVERTEJOT PUBLISKI PIEEJAMAS ATBILDES NO RINKEVICA, JAPIEPRASA si ministra ATVAINOSANAS – PUBLISKA PASAKUMA, VAI VINA TULITEJA DEMISIJA !!!

 7. “Pastāvēs, kas mainīsies”. (Jānis Rainis.) Nekas jau jauns zem saules. Vai atceraties Anatoliju Gorbunovu?
  Padomju laikā – bargs latviešu nacionālisma apkarotājs. Neatkarības laikā – brīvas Latvijas līderis, ko tauta neoficiāli pat par Latvijas prezidentu dēvēja.

  • Vismaz Gorbunovs, pēc amata nolikšanas, ir pratis muti turēt ciet un polītikā vairs nejaukties. Tas viņam ir pluss.

 8. ļoti labs raksts! Atbildēt

  ļoti labs raksts! paldies!

 9. nav takš 1-alga, kādā jautājumā un kādēļ vēlējās biedroties ar “Sovaku Cen†ru”!

 10. Nebūs lieki atcerēties arī to, ka ministrs Rinkevičs bija lielākais bezvīzu režīma ar Krieviju atbalstītājs. Vienkārši tipisks glums karjerists, tikai ar orientāciju.

 11. Putina vertikāle tiek eksportēta, proti, pat ārvalstnieki top greizsirdīgi kā veidojas rinda pie Kremļa kabineta. 🙂
  Retorisks jautājums – vai mums vajag ieņemt rindu Putina vertikālē? Jo pat Ušakovam “vienotās krievijas” biedra biļete nedod nekādas preferences veiksmīgam biznesam neiestājoties Impērijā.

 12. Viņš nav drauds, bet nožēlojams un viņam ir jāpiedod, jo katram sava orientācija.

 13. Kad ir izdevīgi, tad ar Saskaņu grib biedroties gandrīz visi, bet, ja vajag kādam iekost, tad baida ar to baida . Agrāk vai vēlāk jau pienāks laiks, kad SC tāpat vajadzēs ņemt valdībā, jo nav normāli, ka jau gandrīz 10 gadus partija, kas ieguvusi lielāko mandātu skaitu paliek aiz durvīm. Demokrātsikā valstī tā nevajadzētu būt, bet jāmainās arī pašai Saskaņai.

  • es gan domāju, ka “agrāk vai vēlāk jau pienāks laiks”…, bet tad šiem “atbrīvotājiem” būs jābeidz mūs “aplaimot” ar savu klātbūtni un jābrauc atpakaļ uz savu roģinu, bet latviešvalodīgajiem surogātiem būs jākarājas pie ilgstoši pazemoto tautiešu “kauna stabiem”.

 14. Iespējams, ka, atšķirībā no Rinkēviča, Zatlers, pēc būtības būdams ārsts, kas nedrīkst šķirot pacientus pēc politiskiem uzskatiem, ir rīkojies saskaņā ar savu sirdsapziņu. Rinkēvičs gan cenšās spēlēt spēli, kurai viņam prātiņa tomēr par maz (nevienam nepietiktu). Tāpēc arī nonāk pretrunās. Tie viņa izteikumi, tai skaitā par Krieviju, ir vienkārši “dūmu aizsegs”, lai novērstu uzmanību no AM un prezidenta īstenotās politikas. Tāpēc arī krievs tik pacietīgi uz viņu raugās un blefo. Kādā Latvijā mēs dzīvosim pēc dažiem gadiem, šoreiz to izšķirs paši latvieši. Eiropa mūs pieņem un atbalsta, Krievija – arī, un tautai šodien ļoti precīzi jāsaprot, ko viņa vēlās. Par nožēlu, vel daudz starp mums ir palicis to, kuri ir pieraduši par neapgrūtinošiem pakalpojumiem saņemt no Krievijas “saldās kūciņas”. Eiropā gan vajag veikt patiešām ko ievērojamu lai izcelties. Nepietiek ar vienu “odobrjam”. Mūsu attīstību kavē tas, ko nepaveicam pašā sākumā un arī šodien, ir likumsakarīgi, ka tam “trūkst naudas”.

 15. Riņķis un “Vienotības” ideologi saprot, ka no “Saskaņas/VK” vai ZZS viņi jaunus atbalstītājus “nozagt” nevarēs. Tādēļ viņi koncentrējas uz NA un cenšas to nomelnot. Cerams, ka notiks pretējais — gudrāki un patriotiskāki latvieši no “Vienotības” un ZZS rindām pāries uz NA.

 16. .. ministrs Rinkēvičs ir drauds latviešu nācijai! Kāpēc NA nepieprasa viņa demisiju??

Draugiem Facebook Twitter Google+