×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. februāris, 2012
Drukāt

Piena iepirkuma cena janvārī pieaug par 1,5%

piena_pakas

Piena iepirkuma cena janvārī pieaugusi par 1,5%, salīdzinot ar pagājušā gada decembri, un bija 211 latu par tonnu, liecina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) provizoriskie dati.

LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks aģentūrai BNS pastāstīja, ka šogad janvārī piena cena pieaugusi arī, salīdzinot ar pērnā gada janvāri, – par 2%.

Tāpat, pēc Šolka teiktā, šogad janvārī par trešdaļu pieaudzis LPCS biedru un sadarbības partneru pārstrādātā piena apmērs, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, bet, salīdzinot ar decembri, – par 13%. “Vairākkārt esmu teicis, ka Latvijā pieaug pārstrādātā piena apmērs. Šīs ziemas periodā katru mēnesi mums bijis neliels pārstrādātā piena apmēra pieaugums,” sacīja LPCS vadītājs.

Tomēr, lai gan piena iepirkuma cenas pēdējos mēnešus bijušas diezgan stabilas, situācija industriālo piena produktu tirgū tāda nav, atzina Šolks un paskaidroja, ka industriālo piena produktu cenas pēdējos trīs mēnešus lēnām sarūk. “Industriālie piena produkti ir sviests un sausie piena produkti, tādi kā sausais pilnpiens, vājpiens un sūkalu pulveris. Situācija ir diezgan bēdīga, jo pēdējos trīs mēnešus cena šiem produktiem lēnām ir samazinājusies,” uzsvēra LPCS valdes priekšsēdētājs.

2011.gada janvārī vidējā piena iepirkuma cena bija 206,85 lati par tonnu, bet decembrī – 207,9 lati par tonnu.

LPCS apvieno 12 piena pārstrādes uzņēmumu un četrus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 90% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+