×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Piena iepirkuma cenu augšupeja turpināsies arī nākamgad (2)

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

Piena iepirkuma cenas Latvijā turpinās palielināties arī nākamgad, pateicoties pieprasījuma pieaugumam pēc piena globālajā tirgū, prognozēja piena lopkopības uzņēmuma “Agro-Kaķenieki” valdes loceklis Vasilijs Pravdivecs.

“Piena tirgū ir vērojamas ļoti straujas izmaiņas – piena sāk pietrūkt un piena iepirkuma cenas sāk pakāpties un, iespējams, atgriezīsies 2014.gada sākuma līmenī,” sacīja Pravdivecs, prognozējot, ka vismaz līdz nākamā gada martam piena iepirkumu cenas turpinās paaugstināties.

Pēc viņa teiktā, piena iepirkuma cenu kāpums ir saistīts ar pieprasījuma pieaugumu pēc piena globālajā tirgū, sevišķi Eiropā. Baltijas reģionā ir uzceltas papildu trīs lielas piena pārstrādes rūpnīcas, un, tā kā Eiropā ir samazinājies govju skaits un daļa mazo saimniecību, kas nebija ieguldījušas attīstībā, likvidējas, piena sāk pietrūkt.

Pravdivecs teica, ka piena iepirkuma cenu kāpums sākās septembrī. Iepriekš 33 mēnešu garumā piena tirgū bija vērojama iepirkuma cenu lejupslīde.

LETA oktobra sākumā jau vēstīja, ka pēc divus gadus ilguša samazinājuma beidzot atsākusi kāpt piena iepirkuma cena. Kā liecina ZM aplēses, zemākais piena iepirkuma cenas kritums bija jūlijā – 0,177 eiro par kilogramu, bet pēc tam sācies kāpums – augustā zemniekiem tika maksāti vidēji 0,186 eiro, bet septembrī – jau 0,201 eiro, turklāt tendence turpinās arī oktobrī.

Jau ziņots, ka “Agro-Kaķenieki” 2015.gadā strādāja ar 2,12 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,8% mazāk nekā gadu iepriekš, un 139 409 eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

Kompānija ir reģistrēta 1998.gadā, un tās pamatkapitāls ir 576 664 eiro. Kompānijas lielākais īpašnieks ir Vasilijs Pravdivecs (98,11%), bet 1,89% kapitāldaļu pieder Viktoram Ņikitinam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. man sodien piedavaja leisi 28 centi !

  2. Redz kādi domu graudi: mazie piena ražotāji bijuši tie vainīgie, jo radījuši piena pārprodukciju un tagad likvidējas, tāpēc piena cenas kāpšot. Tad jau sanāk, ka mazie ražo veiksmīgāk nekā lielie, jo lielajiem nav laika ražot – visu laiku jāiegulda attīstībā vai jāprasa palīdzība no valsts! Laikam jau raksta autors bijis pie zīlnieces, ja bez faktiem un skaitļiem apgalvo, ka pasaulē augšot pieprasījums pēc piena. Tas tagadējais piena samazinājums ir uz rudens rēķina, jo katru gadu govis iet cieti pārsvarā rudenī un tā samazinās arī kopējais izslaukums un realizētā piena daudzums. Pagaidām gan pasaulē nekāda paaugstināta pieprasījuma pēc piena nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+