×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

LDC: Piena kvotu pārsniegums varētu būt 1%; soda nauda – vairāk nekā divi miljoni (5)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Šajā kvotas gadā tiek prognozēta kvotas pārpilde par 101%, kas Latvijai varētu veidot vairāk nekā divus miljonus eiro lielu soda naudu, šodien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sēdē norādīja Lauksaimniecības datu centra (LDC) direktora vietniece Erna Galvanovska.

“Iepriekš prognozējām, ka kvotas pārpilde varētu būt 103%, tomēr patlaban aprēķini liecina, ka pārpilde būs nedaudz mazāka – 101%. Līdz ar to soda naudas apmērs varētu būt nedaudz vairāk kā divi miljoni eiro. Šis 1% tiks aprēķināts tiem ražotājiem, kas nebūs iekļāvušies savās kvotās,” sacīja Galvanovska.

Viņa arī norādīja, ka patlaban daudzas piensaimniecības cenšas samazināt tauku procentu pienā, lai izvairītos no attiecīgas kvotas pārsniegšanas. Tomēr, ja tiks pārkāptas noteiktās robežas, atkal varētu rasties problēmas.

“Var nākties maksāt soda naudu par tīšu tauku procenta samazināšanu. Saimniecībām par to stipri jāpiedomā. Pieļaujamais tauku procents ir šāds – nedrīkst būt zem 2%, bet maksimālais slieksnis virs 7%,” norādīja Galvanovska.

Kā ziņots, šis ir pēdējais piena kvotas gads pirms sistēmas atcelšanas visā Eiropas Savienībā (ES). Kārtējais kvotas gads ir sācies pērn 1.aprīlī un beigsies 2015.gada 31.martā. Šajā gadā valsts kopējās piena kvotas apjoms Latvijā ir palicis iepriekšējais – 781 132 tonnas.

Piegādes kvotas izpilde 2015.gada 1.janvārī bija jau 78,43%, savukārt visā iepriekšējā 2013.-2014.piena kvotas gadā izpilde bija 99,1%, tādējādi pastāv reāla iespēja pārsniegt valstij piešķirto piena kvotas apmēru.

LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 12 345 ražojošos lauksaimniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Virsrakstā pārsniegums 1%, rakstā pārpilde 101%.
    Ticamāk virsrakstā.

  2. Galvanovskas kundze kvotas iespējamās pārpildes 1% vietā uzrādīja kvotas izpildi 101% kļūdījusies tikai par nieka 100%. Ja 9 mēnešos piena kvota izpildīta par 78,43%, tad atlikušajos 3 mēnešos to izpildīt 201% apmērā nekādi nav iespējams (201-100=101), tikai tad pārpilde būtu 101%.

  3. Jā, latviešu liktenis laikam ir nepārtraukti radīt sev grūtības un problēmas un tad tās varonīghi pārvarēt. Pareizāk sakot, tas problēmu un grūtību radītājs ir pārkrāsotais padomju režīms, kas te visus šos gadus valda. Noraidīja deokupācijas un dekolonizācijas procedūru, atteicās no savas nacionālas valsts, ielīda Eirokolhozā. Tagad jāpilda visi gan Briseles, gan Maskavas norādījumi un prasības. Tai skaitā, lai cik tas nebūtu kuriozi, jāsoda pašu cilvēki par pārāk čaklu darbu. Šinī gadījumā par pārāk veksmīgu piensaimniecības attīstību. Kur nu paliek tie izslavētie “brīvā tirgus principi”? Kur paliek tie svētulīgie aicinājumi lauku ļaudīm būt aktīvākiem, uzņēmīgākiem, centīgākiem, bla, bla, bla. Un šajā rakstā kā liels mierinājums pasniegts tas, ka jūs varbūt nemaz nesodīs tik stipri, kā bija iepriekš ziņots, bet tikai nedaudz vairāk par nieka diviem miljoniem. Un kad nu tie miljoni būs nomaksāti, to kvotu sitēmu vispār atcels. Kāds panākums! Kāda uzvara! Kāds mierinājums!

  4. kursh ir tik neapteests graamatvedis, kas pats sev uzreekjinaajis sodu ???

Draugiem Facebook Twitter Google+