×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. marts, 2015
Drukāt

Piena pakas efekts: kāpēc pēc nama siltināšanas var parādīties pelējums (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Iepriekšējās ilustrācijas atsaukums: iepriekš pie šī raksta bija attēls, kurā redzama māja Darba ielā 19a, Talsos. Šīs mājas fotogrāfija neattiecās uz rakstā minēto problēmu.

Pērn renovēja mūsu māju – jauni logi, radiatori utt. Dzīvoklis ir pēdējā, ceturtajā, stāvā, turklāt pie gala sienas. Šī siena ir auksta, pelēja jau pirms siltināšanas, bet tagad vēl vairāk. Ar kādiem līdzekļiem vai materiāliem to apstrādāt un kā to darīt? AINA VENTSPILĪ

Vai esat pamanījuši, ka no ledusskapja (+5 °C) izņemta piena paka pēkšņi vairāk vai mazāk noraso? Tādējādi kondensējas gaisa mitrums – tīrā fizika, ko, iespējams, vidusskolā māca!

Ja relatīvais gaisa mitrums ir 70%, bet virsmas temperatūra zemāka par +13 °C, šis process notiek arī dzīvoklī. Sienas atdziest vēl vairāk, kondensēšanās norit vēl straujāk, un pelējuma sēnes ir klāt. Ar visām izrietošajām sekām, ieskaitot dažādas alerģijas un citas saslimšanas.

Patiesībā šī ir tipiska situācija, kad siltināšana, hermetizēšana, blīvēšana un citas darbības, kas tagad ir modē energoresursu taupības nolūkos, mājoklī izjauc dabisko gaisa apmaiņu, tāpēc veidojas pilnīgi citāds mikro­klimats, telpās dominē gan iemītnieku izdalītais, gan sadzīvē radītais mitrums.

Ar pelējumu cīnīties ir visai bezjēdzīgi. Protams, ir dažādi vairāk vai mazāk agresīvi preparāti, kas sēnes spēj iznīcināt, bet lielākoties – tikai iedzīt pagrīdē, kur tās pacietīgi gaida, līdz atkal nobriedīs revolucionārā situācija. Piemēram, kompānija “Vincents Polyline” par pāris vai trim eiro litrā piedāvā Fungi. Ar lielo sareni apstrādā virsmu, stundu nogaida, tad kārtīgi nomazgā, un tā vairākas reizes, līdz it kā miers mājās. Vienīgā piebilde – vēlams darboties labi vēdināmās telpās! Protams, šis sastāvs, visticamāk, nav dzīvības eliksīrs, regulāri piesūcināt ar to sienas nav prāta darbs arī pašu veselības dēļ. Pietiek ar vienu reizi, kad likvidēts cēlonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kāda jēga izgāzt naudu un siltināt, ja pēc tam jāmeklē visi caurumi, kā to siltumu dabūt ārā.
  Turēt visu laiku logus pusvirus. Hi.
  Mani radi arī siltināti- dzīvojas telpās ar melniem stūriem ar visiem pusviru logiem.

 2. Kāpēc pie bildes nav komentārs, ka ilustratīva? Jau domāju, ka Talsos ar to māju, kaut kas nav kārtībā.

 3. Litrs cillit un maklovica var atrisināt šo problēmu. No rīta, pirms ejot uz darbu, visu kārtīgi ieziež, atstāj logu vēdināšanas režīmā, atnākot no darba visu nomazgā un izvēdina telpu. Sēne uz pusgadu pazudīs, jo sēne ir dzīvs organisms. Bet tas ir pasākums pret sekām.
  Cēlonis ir pavisam vienkāršs. Iekštelpu temperatūra 15 līdz 17°C im mitrums, sākot ar 65%. Ja temperatūra ir zemāka par šo rādītāju, vai augstāka, tas jau ir daudz. Bet protams, ka vislabākā vide Melnajam pelējumam ir mitrums.

 4. Pirmkārt ļoti labi var notīrīt un uz kādu laiku novērst jauna pelējuma rasšanos ar etiķūdeni, tas ir dabisks līdzeklis un viegli izvēdināms. Otrkārt, lai mazāk veidotos jauns pelējums mājā ir jāiegādājās mitruma savācējs. Jo mazāk mitrs gaiss jo mazāka iespēja, ka veidosies jauns pelējums.

 5. Tur jau tā bēda… Siltina….hermetizē….bet par ventilāciju aizmirst…. viss mitrums kurš ar siltumu tika ārā…tagad kopā ar siltumu paliek telpā…… plastmasas logiem ir iespējams iefrēzēt ventilācijas bloku….citu variantu nav…ja jau renovācija pabeigta….normāli pie siltināšanas sienā iestrādā ventilācijas lūkas “freš” sistēmas

 6. No rakstītāja par blakus cauruma izdauzīšanu! No katra dzīvokļa iziet individuālas ventilācijas kanāls ,tātad, izdauzot blakus kanālā caurumu, faktiski izvadat gaisu kaimiņa dzīvoklī! Labākais risinājums ir esošajā kanālā ievietot dalīto restīti,proti, augšpusē atvere nosūcējam,apakšā restīte brīvai gaisa apmaiņai. Pie izslēgta nosūcnosūcēja telpa ventilēsies, protams ja būs gaisa pieplūde telpā.

 7. Pirms uzsākt ēkas siltināšanu nepieciešamas veikt ēkas inženiertehnisko izpēti ,apsekošanu un būvfizikālos aprēķinus konstrukcijam un ventilācijas sistēmai. Tad tikai būs iespējams saprast ko siltināt ar kosiltināt kapēc siltināt un kādi pasākumi veicami gaisa apmaiņas sistēmas uzlabošanai esošajos dzīvokļos un kapņutelpās . Bet noslitināt māju bez ventilācijas sistēmas uzlabošanu ēkā ir noziegums un apdraudejums pret dzīvojošajiem konkrētajā mājā .
  Ar Vincenta polylain ķīmiju var dezinficēt tikai sabiedriskās toletes .

 8. Bankas tas neuztrauc Atbildēt

  Ņemiet tik ilgtermiņa kredītus un siltiniet! Maksāsiet bankām procentus piecpadsmit gadus ne tikai apkures sezonā vien!

Draugiem Facebook Twitter Google+