×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Piena pulveris – deficīts? Kur to īsti nopirkt? (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kur var nopirkt piena pulveri? Avīzēs lasīju, ka noliktavās esot lieli krājumi, taču veikalos tā nav! Agrāk nelielos fasējumos tirgoja lielveikalos “Rimi” un “Supernetto”. Dzīvoju laukos, līdz veikalam vairāk nekā 2 km, pienu grūti atnest, bet kaimiņos neviens govis netur. Piena pulveri izmantoju, vārot putras, pieberu arī vistiņām un cālīšiem pie barības.” AINA JELGAVAS PUSĒ

Rīgas piena kombināta (“Food Union” grupa) padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke informē, ka Latvija ir piena ražošanas valsts un mūsu zemē pienu saražo divreiz vairāk, nekā vajadzīgs pašu patēriņam. Pircēju pieprasījums pēc piena pulvera ir mazinājies, tāpēc pirms pāris gadiem “Food Union” pārtrauca tā pārdošanu mazumtirdzniecības veikalos. Tomēr piena pulveri joprojām ražo “Food Union” uzņēmumā “Valmieras piens”, kur to var pasūtīt, zvanot pa tālruni 64222420, un nopirkt lielajā 25 kg iepakojumā.

Harijs Panke skaidro, ka sauso piena pulveri iegūst, termiski apstrādājot un tehnoloģiski izžāvējot svaigo pienu, līdz ūdens daudzums tajā samazinās no 88% līdz 4%. Piena pulvera derīguma termiņš ir 24 mēneši.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es arī agrāk vienmēr mājās turēju rezervei piena pulveri, kaut dzīvoju Pierīgā. Ja nu izrādās no rīta, ka piens saskābis un nav ko pieliet pie kafijas… Agrāk pirku Maximā, bet tagad tāds seeen nav manīts.

  2. Dzīvoju Rīgā, piena pulveri, ražotu VP, varu nopirkt veikalā TOP! uz Lāčplēša /Tērbatas stūra, pārdod safasētu mazos vienreizlietojamos trauciņos.

  3. tas taču izsmiekls , nolādēts ,kurš tos 25 kg var nopirkt ?
    jāstājas nabagos tiem pa velti reizēm iedod , ffu bļ…

Draugiem Facebook Twitter Google+