×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Piena ražotājiem izmaksāts teju viss ES ārkārtas atbalsts (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No Eiropas Komisijas (EK) piešķirtā ārkārtas atbalsta 7,72 miljonu eiro apmērā Krievijas embargo cietušajiem Latvijas piena ražotājiem līdz šim ir izmaksāti 7,715 miljoni eiro, pastāstīja Lauku atbalsta dienesta (LAD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža.

Viņa norādīja, ka palīdzībai kopumā ir pieteikušies 9186 piena ražotāji, no kuriem 9155 atbalsts ir sniegts. Savukārt 31 piena ražotājam atbalsts kopumā 4,2 tūkstošu eiro apmērā vēl ir jāizmaksā, tiklīdz LAD noskaidros precīzu informāciju par atbalsta saņēmējiem.

Jau vēstīts, ka valdība 17.februārī atbalstīja kārtību, kādā sadalīt EK ārkārtas atbalstu 7,72 miljonu eiro apmērā Latvijas piena ražotājiem, kas cietuši no Krievijas embargo ietekmes.

EK piešķīra pagaidu ārkārtas atbalstu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas piena ražotājiem kopumā 28,7 miljonu eiro apmērā, no kuriem Latvijai iedalīti 7,72 miljoni eiro, lai daļēji kompensētu ienākumu zudumu, ko piena ražotājiem radīja piena iepirkuma cenu samazinājums.

Tāpat vēstīts, ka Krievija ir noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām valstīm. Embargo attiecas uz liellopu gaļas, cūkgaļas, augļu un dārzeņu produkcijas, putnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. …un ko tālāk? No aprīļa piena kvotu nebūs, kas loģiski radīs tālāku piena cenu kritumu. Turpināsim ieguldīt ES naudu lielfermu būvniecībā un turpināsim aģitēt par simtiem govju lieliem ganāmpulkiem?
    Un turpināsim prasīt no valsts un ES naudu šīs nozares mākslīgai uzturēšanai? Vai tomēr sāksim mainīt savu veco, iesīkstējošo domāšanu un sāksim pārstrukturizēt šo nozari?

Draugiem Facebook Twitter Google+