×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Piena ražotāju kooperatīvs “Piena ceļš” atzīmē desmit gadu jubileju

Foto: LETAFoto: LETA

Viena no Latvijā lielākajām piena lauksaimniecības kooperatīvajām sabiedrībām “Piena ceļš” šonedēļ atzīmē desmit gadu jubileju, informē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāve Sabīne Puķe.

Radies Latvijas “piena krīzes” rezultātā, “Piena ceļš”, nodrošinot nepārtrauktu attīstību, izaudzis par vienu no nozīmīgākajiem spēlētājiem piena ražošanas nozarē. Šobrīd kooperatīvā aktīvi darbojas vairāk nekā 80 zemnieku saimniecības. Sabiedrības “Piena ceļš” apgrozījums pērn bijis 22,560 miljoni eiro.

“Piena ceļš” dibināts 2004.gadā – laikā, kad daudzi piena ražotāji saskārās ar nepietiekamiem ieņēmumiem par realizēto pienu. Zemniekiem – piena ražotājiem, organizējot dažādas tikšanās, radās doma par pašu zemnieku pārvaldīta un kontrolēta uzņēmuma izveidi. Patlaban kooperatīva biedru saražotais piens pamatā tiek realizēts vietējā tirgū, galvenokārt kooperatīvam piederošajā AS “Jaunpils pienotava”, bet atlikums – citiem piena pārstrādes uzņēmumiem.

“Šobrīd, atskatoties uz desmit gados paveikto, jāatzīst, ka iesākums bija pietiekami sarežģīts, tāpat kā 2009.gada piena krīze, tomēr kopīgiem spēkiem mums ir izdevies pārvarēt šīs un arī citas mazākas grūtības. Kā zināms, piena cena ir ārkārtīgi svārstīgs lielums, taču ar gandarījumu varu teikt, ka mūsu biedri visos laikos ir bijuši ieguvēji – mēs vienmēr esam maksājuši augstāku piena iepirkuma cenu, kā tobrīd vidēji valstī,” norāda “Piena ceļš” valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece.

Desmit gadu laikā kooperatīvam ir bijuši vairāki būtiski pavērsieni – lai pilnveidotu lopbarības un dažādu citu saimniecībām nepieciešamo preču iegādi, 2007.gadā kooperatīvs iegādājas SIA “Agrera”, bet 2008.gadā tika iegādāts pašiem savs pārstrādes uzņēmums – AS “Jaunpils pienotava”. Lai palielinātu pienotavas ražošanas jaudas un uzlabotu piena pārstrādes procesa efektivitāti, ar biedru un ES atbalsta līdzekļiem uzbūvēts jauns siera cehs, kurā investēti 7,8 miljoni eiro.

Kā norāda Aizsilniece, turpmāko gadu izaicinājumi ir saistīti ar jaunu tirgu meklējumiem, lai gūtu aizvien jaunas produkcijas realizācijas iespējas. Tāpat būtiski, lai modernizētos un augtu lielākas un spēcīgākas tās biedru saimniecības, kuras vēl to nav paguvušas izdarīt.

LPKS “Piena ceļš” ir LLKA biedrs un Aizsilniece ir arī LLKA valdes priekšsēdētāja vietniece un valdes locekle.

LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons ir gandarīts, ka tieši kooperācija piena nozares grūtību pārvarēšanā Latvijā ir izrādījusies pareizais risinājums. “”Piena ceļš” ir viens no lielākajiem Latvijas piena kooperatīviem, un nākotnē es novēlu tam vēl vairāk stiprināt savas pozīcijas, paliekot par galvenajiem noteicējiem savas produkcijas realizācijā,” tā Jansons.

Aizsilniece piebilst, ka starp kooperatīva darbiniekiem un biedriem ir izveidojušās draudzīgas attiecības un kopīgi tiek rīkoti arī dažādi atpūtas pasākumi. Arī šo ceturtdien, 17.aprīlī, svinīgā atmosfērā Jaunmoku pilī kopīgi atzīmēs “Piena ceļa” desmit gadu jubileju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+