×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Piena rūpnīca uzslieta


pienarupn_km_8

Vakar kooperatīva SIA “Latvijas piens” vadītāji un būvnieki kooperatīva biedriem rādīja par 90 procentiem uzbūvētajā rūpnīcā paveikto un stāstīja par nākotnes iecerēm. Rūpnīca pirmās piena tonnas no saimniekiem, visticamāk, sāks pieņemt maija beigās.


“Rūpnīcā redzētais silda sirdi. Mēs redzējām, kur izmantots mūsu naudas ieguldījums,” pēc piena pārstrādes rūpnīcas apskates teica Durbes novada SIA “Rese” saimniece Sanita Jurkovska, kura ir kooperatīva “Dzēse” biedre. “Ir pārliecība, ka piena krīzes gadījumā būs kur likt pienu,” tā Priekules novada saimnieks Andris Džeriņš.

Emocionāli uzlādēti, smaidīgi un humora pilni pēc rūpnīcas apskates bija arī citi Kurzemes puses kooperatīva “Dzēse”, kā arī kooperatīva “Piena partneri KS” saimnieki. No katra pārdotā piena litra saimnieki rūpnīcas būvniecībai maksāja 1 – 1,5 santīmus.

SIA “Latvijas piens” projekta vadītājs Raimonds Freimanis pastāstīja, ka nākamo nedēļu laikā iecerēts saņemt būvvaldes saskaņojumu par būvniecības darbu pabeigšanu. Rūpnīcas pirmās kārtas nodošanai maijā pabeigs piena koncentrēšanas iekārtu montāžu, iekšdarbus un veiks labiekārtošanas darbus.

 

“Naudas mums visiem darbiem pietiek, kooperatīvi ļoti kārtīgi veica maksājumus. No Lauku atbalsta dienesta esam jau saņēmuši pirmo maksājumu par ES projekta īstenošanu. No piena ražotājiem nekādi papildu maksājumi vairs nebūs vajadzīgi,” smaidot teica “Latvijas piens” projekta vadītājs.

 

Viņš pastāstīja, ka piena pārstrādi uzņēmums sākšot pakāpeniski. Proti, jūnija sākumā veiks pirmos vājpiena koncentrāta ražošanas testus un nosūtīs paraugus pircējiem. Septembrī sākšot ražot sieru, izmantojot kooperatīvam “Trikāta KS” piederošās a/s “Trikātas siers” ražošanas tradīcijas. “Latvijas piens” ražos galvenokārt Šveices tipa puscietos apaļos sierus, kā arī klasiskos puscietos Krievijas un Holandes tipa sierus. Radīšot arī jaunus siera veidus. Vājpiena koncentrātu un tā ražošanas laikā radušos krējumu pārdos citās valstīs. Arī siera pārdošana notikšot galvenokārt Vācijā, Skandināvijas valstīs un Krievijā.

 

Uzziņa

SIA “‘Latvijas piens” piena pārstrādes rūpnīca

600 īpašnieki, kas apvienojušies piena ražotāju kooperatīvos “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Piena partneri”.

Kopējās projekta izmaksas ir Ls 10,5 milj., tostarp pašu īpašnieku ieguldījums Ls 1,27 milj. un ES līdzfinansējums Ls 2,9 milj.

Ik dienu iecerēts pārstrādāt 250 – 300 tonnas piena.

Izveidos 50 jaunas darba vietas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+