Apbrīno

“Piena svētkos” skanēs Imanta Kalniņa dziesmas “Shipsea” izpildījumā 1

Foto – Leta

Šogad “Piena svētkos” 19. augustā un 20. augustā atskanēs Imanta Kalniņa dziesmas “Shipsea” izpildījumā, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Šī gada pasākuma tematika ir “Far from Space” jeb “Tālu no kosmosa”. 20. augusta vakarā īpašu pirmatskaņojumu piedzīvos dziesmu kopa “ImKa. Shipsea. Nepāriet”, kas ir Kalniņa mūzikā balstīta programma. Tās radīšanai Jānis Šipkēvics izveidojis 12 mākslinieku ansambli “Nepāriet”.

Kopā ar Šipkēvicu ansamblī uzstāsies Alise Joste, Evija Vēbere, Iļja Laugutenko, Ksenija Zeķe, Lenarts Heindelss, Lorete Medne, Matīss Čudars, Miķelis Putniņš, Rūdolfs Dankfelds, Vladislavs Nastavševs un Zelma Jēgere.

Koncerta programmas pamats balstīts 1997. gadā tapušajā Ainara Mielava un Kalniņa kopdarbā “Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet”. Tas iecerēts kā atskats uz šī albuma virsotnēm, izceļot neparastās saturiskās vēsmas, kuras 21. gadsimtā ieguvušas jaunu nozīmi, sacīja pasākuma rīkotāji.

Muzikālo “Piena svētku” programmu veidos arī grupas “100 baltas dvēseles”, “Ezeri”, hiphopa mākslinieks Ansis un Jānis Ozoliņš ar programmu “Filips Glāss. Etīdes klavierēm”.

Līdzās mūzikai festivālā būs skatāmas arī vairākas teātra izrādes – Jāņa Znotiņa “Kaka un pavasaris”, Edgara Kaufelda “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” un Mārča Lāča “Zvērīga mīla”. Skatītājiem būs iespēja vērot arī laikmetīgā cirka trupas “Cink Cink Cirk” un “Galapiat Cirque/BOI”.

Svētku pasākumi norisināsies kluba “Piens” un K.K. fon Stricka villas apkārtnē.

Ieeja “Piena svētkos” bez maksas.

LA.lv