Uncategorized

Piena tirgus lielākie spēlētāji apvienos spēkus2

Foto-LETA/AFP

Lai apvienotu spēkus praktisku jautājumu risināšanā saistībā ar loģistiku, iepirkuma cenām un piena pārstrādi, nākamās nedēļas nogalē Ozolniekos notiks lielāko piensaimniecības kooperatīvu, kā arī ieinteresēto piensaimniecību tikšanās. Pasākumu rīko kooperatīvu „Piena ceļš”, „Māršava” un „Piena loģistika” vadība.

Jautāts , kādēļ tieši šie kooperatīvi izlēmuši apvienoties, Latvijas Lauku izglītības un konsultāciju centra vadītājs Mārtiņš Cimermanis portālam la.lv atzina ka pēc kooperatīva „Trikāta KS” norieta šie trīs ir vieni no stabilākajiem uzņēmumiem nozarē. „Taču gaidām arī pārējos interesentus – lai tik nāk, jo mērķis ir ilgtermiņa sadarbība. Meklējam ceļu, kā panākt Austrumeiropas vidējo iepirkuma cenu, kas stabili turētos 32 centu līmenī par vienu litru. Kad būs pietiekami liels piena apjoms, vismaz 600 tonnas, mēs to varēsim piedāvāt par labu cenu – tirgus būs reģionā no Igaunijas līdz Polijai,” norādīja Cimermanis.

Kā otro jaunveidojamā tirgus spēlētāja uzdevumu viņš definēja loģistikas un cilvēku resursu apvienošanu – tā, lai vairākām piena mašīnām dažkārt visai haotiski nav jābraukā no sētas uz sētu viena un tā paša pagasta robežās. Sakārtojot loģistiku, varot ietaupīt līdz 1,1 centam uz vienu litru piena.

Tāpat Cimermanis atzina, ka projekta autori jau patlaban lūko pēc stratēģiska partnera, kas finansiāli atbalstītu savāktā piena pārstrādi, iespējams, būvējot arī jaunu rūpnīcu. „”Piena ceļam” piederošā Jaunpils rūpnīca jau tagad strādā ar 110% jaudu, viņi ir pārslogoti, spēj pārstrādāt tikai pašu iepirkto pienu. Neizslēdzam iespēju būvēt rūpnīcu, kuras ražošana būtu Baltijas mērogam atbilstoša ar mērķi ražot šeit, bet pārdot ārvalstu tirgos. Par to, protams vēl visiem kopā daudz jāspriež, bet, ja tas tiks pieņemts, tas būs ekonomiski ļoti pārdomāts lēmums,” sacīja Cimermanis.

Kooperatīvu pārstāvju tikšanās notiks piektdien, 12. maijā, Ozolniekos, Rīgas ielā 34, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra zālē, no plkst.10. Uz pasākumu aicināti arī visu Latvijas piena ražotāju kooperatīvu vadītāji un arī kooperatīvu biedri. Dalībai pasākumā kooperatīvu pārstāvji aicināti pieteikties līdz 10. maijam, plašāk informācija LLKC mājaslapā.

LA.lv