Kultūra
Kultūrpolitika

Pieņem pieteikumus Izcilības balvai kultūrā 0

Foto: LETA

Kultūras ministrija (KM) jau ceturto gadu aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā. Izcilniekus apbalvojumam var izvirzīt juridiskas personas, valsts un pašvaldības institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kuru darbība ir saistīta ar kultūras procesu nodrošināšanu, kā arī KM nozaru konsultatīvās padomes, LA.lv uzzināja ministrijā.

Ar apbalvojumu tiek izteikta Latvijas valsts atzinība par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, cēluši Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.

Pieteikumi iesniedzami KM Dokumentu pārvaldības nodaļā līdz 20. oktobra plkst. 17, tos izvērtēs Nacionālā kultūras padome.

Apbalvojumus, kuros ietilpst arī naudas balva 7000 eiro (pēc nodokļu nomaksas) apmērā, katrs no trim izcilniekiem saņems īpašā Izcilības balvas kultūrā pasniegšanas ceremonijā. Šogad Kultūras ministrija to organizē sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un citām KM pārziņā esošajām augstskolām.

LA.lv