Uncategorized

Piensaimniekiem dalīs septiņus miljonus eiro 0

Foto – LETA

Pagājušajā nedēļā valdības akceptētais septiņu miljonu eiro valsts ārkārtas pielāgošanās atbalsts tiks piešķirts papildus 2016. gada decembrī izmaksātajam Eiropas Savienības (ES) ārkārtas pielāgošanās atbalstam, ņemot vērā tādus pašus nosacījumus.

Līdz ar to atbalsts tiks izmaksāts visiem piena ražotājiem, bet, lai saņemtu piešķīrumu, jāisteno kāda no piecām darbībām.

Pirmā no tām paredz, ka saimnieks nav palielinājis vai ir samazinājis piena ražošanu, proti, piegādātā piena daudzums nepārsniedz iepriekšējā gada rādītāju noteiktā laikā. Otrkārt – saimniecība var atbilst mazā mēroga lauksaimniecības definīcijai, tātad tajā nav vairāk kā 50 slaucamās govis. Treškārt – saimniecība iesaistījusies sadarbības projektā jeb vismaz 75% no pirmajam pircējam piegādātā piena daudzuma ir piegādājusi atbilstīgai lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai, ceturtkārt – tika īstenota nacionālā pārtikas kvalitātes shēma vai obligāto svaigpiena paraugu testēšanas rezultātu vidējie ģeometriskie lielumi uzrāda samazinātu somatisko šūnu skaitu un baktēriju kopskaitu, Visbeidzot piektkārt – saimniecība izmanto vidi un klimatu saudzējošas metodes, proti, ražo pienu atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības shēmas prasībām vai/un saimniecībā ražo biogāzi.

Lai saņemtu valsts papildu ārkārtas pielāgošanas atbalstu, ražotājam slaucamām govīm bija jābūt reģistrētām uz 2017. gada 1. februāri.

Atbalstu maksās par piena daudzumu, kas piegādāts pirmajam pircējam vismaz 500 kilogramu apjomā laikā no 2016. gada marta līdz augustam. Tāpat kā līdz šim, piena ražotājam nav jāiesniedz pieteikums atbalsta saņemšanai, jo izmaksājamo atbalstu Lauku atbalsta dienests aprēķinās un pārskaitīs individuāli – vienotajā zemkopības nozares informācijas sistēmā – norādītajā attiecīgā ražotāja kontā. Plānots, ka atbalstu izmaksās līdz 2017. gada 30. septembrim.

Jau vēstīts, ka, tāpat kā ES ārkārtas pielāgošanas atbalstam, arī šoreiz atbalsta likme par tonnu būs par 10% lielāka tai saimniecībai, kura piegādāja pienu atbilstīgai kooperatīvai sabiedrībai (tostarp citā ES dalībvalstī reģistrētam), kura pārstrādā pienu vai kurai pieder vairāk nekā 50% pamatkapitāla daļu kādā piena pārstrādes uzņēmumā. Provizoriskā atbalsta likme būs 16 eiro, bet ražotājiem, kam pienāksies par 10% augstākā atbalsta likme, tā būs aptuveni 17 eiro par vienu piena tonnu.

Vienlaikus Zemkopības ministrija vērš piensaimnieku uzmanību, ka piena govju ganāmpulku īpašniekiem 2017.gadā nav plānots pārejas posma valsts atbalsts ciltsdarbam par ciltsgrāmatas izveidošanu un uzturēšanu piena šķirņu slaucamajām govīm

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
22 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Pasaulē
Leiboristi aicina Meju atsaukt saskaņoto “puscepto” Breksita vienošanos
42 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Vairumam “Elektrum” klientu rēķinu pieaugums nepārsniegs 3,5 eiro mēnesī
1 minūte
LE
LETA
Dabā
Novembra beigās Latviju sasniegs arktiskās gaisa masas
5 stundas