×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Piensaimniekiem sāk izmaksāt papildu atbalstu 7,9 miljonu eiro apmērā (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Lai segtu piensaimniekiem radītos zaudējumus un ļautu saglabāt ražošanas apmēru, Lauku atbalsta dienests (LAD) ir sācis izmaksāt valdības 3.novembrī piešķirto papildu atbalstu ciltsdarba un augstvērtīgu ganāmpulku saglabāšanai par kopumā 7,9 miljoniem eiro.

Kā liecina informācija LAD mājaslapā, atbalstu saņems tie lauksaimnieki, kuriem ir piena piegādes kvotas un kuri pienu nodod pārstrādei.

LAD noteicis, ka par piena šķirņu slaucamo govi, kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas (240-305 dienas) izslaukums ir līdz 6999 kilogramiem, un slaucamo govi, kurai nebija noteikta produktivitāte, atbalsts tiek izmaksāts 49,28 eiro apmērā.

Par piena šķirņu slaucamo govi, kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas izslaukums ir no 7000 līdz 8999 kilogramiem, atbalsts ir 59,28 eiro.

Par piena šķirņu slaucamo govi, kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas izslaukums ir vismaz 9000 kilogramu, tiek maksāti 71,28 eiro.

Atbalsts tiek izmaksāts pasākumā “Valsts atbalsts par piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanu”.

Kā ziņots, viens no ārkārtas atbalsta veidiem, kas piensaimniekiem jau ir izmaksāts, ir seši miljoni eiro ciltsdarbam. Atbalsts sedz līdz 70% jeb līdz 46 eiro no izmaksām, kas saistītas ar šķirnes govs produktivitātes kontroles testiem.

Tikmēr arī Eiropas Komisija 27.novembrī oficiāli publicējusi regulu par 7,7 miljonu eiro piešķīrumu Latvijas lauksaimniekiem, kas tiks novirzīts zaudējumu segšanai saistībā ar Krievijas aizliegumu ievest Eiropas Savienības lauksaimniecības produktus.

Pašlaik tiek meklēti nepieciešamie risinājumi, lai grūtībās nonākušajai Baltijas un Somijas piena nozarei tiktu piešķirts papildu atbalsts, Briselē 4.decembrī tikšanās laikā ar lauksaimniekiem solīja Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans.

Zemnieki jau iepriekš norādījuši, ka sakarā ar Krievijas embargo ieviešanu piena iepirkuma cenas samazinājušās vidēji par 25%, piensaimniecību ieņēmumi kritušies līdz pat 40%, samazinās algas un ir problēmas ar bankām. Saskaņā ar Zemkopības ministrijas aplēsēm Krievijas sankcijas piena ražotājiem no šā gada augusta līdz decembrim kopumā radīs zaudējumus 20,9 miljonu eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu – liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, piena un piena produktiem, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. galīgi nesaprotams lēmums-par nepadarītu darbu maksāt naudu.Kad kādā rūpniecības nozarē ir krīzes situācija-valdība un saeima klusē kā mutē paņēmušas…..

    • Kā tu to domā, par nepadarītu darbu??? Piensaimnieki ir strādājuši katru dienu, lai saražotu pienu, diemžēl piena cena ir kritusi ievērojami (ražotājam) tāpat diemžēl piena cena veikalos laikam tomēr nav kritusi tikpat cik ražotājam (tas savukārt ir dīvaini). Ražotājam piena cena šoreiz kritusi politisku lēmumu dēļ, būtībā lielākā daļa iestājās par to, lai Krievijai uzliktu sankcijas. Kāpēc tu gribi, lai vairākuma uzlikto sankciju dēl cieš tikai daži? Ja visi kopā likām sankcijas, tad draudzīgi arī atbalstām nozares, kuras sankciju dēļ cieš zaudējumus.
      Man liekas interesanti, ka vienā līmenī tiek nostādītas govis, kam izslaukums ir knapi 3000 kg un govis, kam izslaukums ir tuvu 7000 kg. Kompensācija vienāda.

Draugiem Facebook Twitter Google+