×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Piensaimnieks: piena cenas nesamazināšanās veikalos ir cūcība; kāds uz to iedzīvojas (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētāja vietnieks, saimniecības "Mežacīruļi" līdzīpašnieks Juris Cīrulis (no kreisās) un investīciju kompānijas "NCH Riga" vadītājs Kārlis Cerbulis.

Piena produktu cenu nesamazināšanās veikalu plauktos ir cūcība, jo pēdējos mēnešos piena iepirkumu cenas ir dramatiski kritušās, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” atzina biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietnieks un zemnieku saimniecības “Mežacīruļi” saimnieks Juris Cīrulis.

“Situācija nekļūst labāka, tā kļūst arvien ļaunāka,” teica Cīrulis, piebilstot, ka tādēļ trešdien “Zemnieku saeimas” piena lopkopības eksperti meklēs risinājumus sarežģītajai situācijai nozarē.

Komentējot piena iepirkumu cenu dramatisko kritumu pēdējo mēnešu laikā un to, ka veikalos piena cenas nav samazinājušās, Cīrulis to nosauca par cūcību. “Redziet, kaut kur, man neskaidrā vietā, tā nauda paliek. Es neesmu eksperts tajos jautājumos, lai atšķetinātu, kurā vietā tā nauda paliek. Skaidrs, ka kāds iedzīvojas uz šo situāciju,” teica piensaimnieks.

Jau vēstīts, lai meklētu risinājumus un veidotu rīcības plānu, kā piena ražotājiem izdzīvot šajā sarežģītajā situācijā, trešdien Zemkopības ministrijā tiksies biedrības “Zemnieku saeima” piena lopkopības eksperti.

Pasākuma pirmajā daļā Zemkopības ministrijas pārstāvji klātesošos iepazīstinās ar piena tirgus attīstības tendencēm un plānoto valsts un Eiropas Savienības atbalstu 2015.gadā, savukārt pārstāvji no Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta informēs gan par piena iepirkuma cenām un pārdošanas cenu atšķirību, gan piena ražošanas saimniecību izdzīvošanas iespējām. Tāpat Lauksaimniecības datu centra vadība sniegs skaidrojumu par soda naudas aprēķināšanu par piena kvotas pārsniegšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Un kad piena ražotāji-zemnieki saņems ES piešķirtos 7 miljonus, ko Dūklavs sākumā solīja izmaksāt jau decembrī? Sācies februāris, bet neesot vēl pieņemti MK noteikumi, kā šo summu sadalīt… Jā, valdība piekrita sankcijām pret Krieviju, bet zemniekam šī putra ne tikai jāizstrēbj, bet jācieš zaudējumi katru mēnesi. Ja ministri no savas algas ik mēnesi zaudētu vismaz 30% (kā zemnieki), tad šāds lēmums noteikti netiktu pieņemts.

 2. Tā pati vecā kompānija no ZSA atkal pie spriešanas: mazo zemnieku saimniecību likvidēšanas viens no iniciatoriem Cīrulis un viņa lobētāji ZM – LVAE institūta līdzskrējēji (piedodiet – līdzstrādnieki!) spriedīs, kā tagad saglābt pašu reklamētās un ieteiktās lielfermas. Droši vien atkal prasīs valdībai naudu, citu neko jau viņi nav spējīgi izdomāt.

 3. Tālu nav jāmeklē…….

 4. Kā var nesamazināt cenas,ja krievijā embargo,Latvijā korumpēti analfabēti,kautkas nelīmējas,it kā pienu nav kur likt,bet tajā pašā laikā cenu nesamazina…Ja no mums iepērk par 18 centiem,tad varētu kāds atainot,kā tas piena litrs apaug ar uzcenojumu,kas pelna uz tā rēkina.Veikalos viss maksā tikpat,kad no mums iepirka par 26-28 centi,pārstrādātāji un tirgotaji berzē rokas.Varbūt slepena savstarpēja vienošanās?

 5. Tas nav nekas jauns! Tas ir TIRGUS. Tā vienmēr ir bijis un BŪS!Jo’mālderis mālēs”‘bet skroderis šūs.Un cik tirgū ir starpnieku? Katram vajag savu artavu!

 6. kameer lielveikali un mazveikali diktees savus noteikumus tas taa arii buus

 7. “Redziet, kaut kur, man neskaidrā vietā, tā nauda paliek.”- fakts!

 8. iedzīvojās torgaši un citi nahvostņiki!

 9. Vai tad vispār kaut kur kaut kas samazinās? Visur tik ceļ cenas-transportam,elektrībai…samazinās cenu pienam, kaut kam citam piecreiz augstāku uzcels!!!

 10. …varbūt te ir kārtējais kartelis??? Vai tad tiešām nav nevienas institūcijas, kas varētu kontrolēt piena cenas veikalos??? Vai tik nebūs kā vienmēr – zemnieki pašūmēsies un viss paliks pa vecam…cenas veikalos vēl par pusprocentu uzaugs, bet mēs, zemnieki, zobus sakoduši, noliektām galvām, iesim tālāk mēslus brist un sapņot par tālo nākotni, kas kaut kad atnāks un viss būs labi…..

  • Tos nieka 16 centiņus ko mēs saņemam zemnieki,ir jāpabaro lopiņi un pašam jāpaēd.Tas nav kā saņem algu un tā tava.Dzird jau ,ka citiem ir par pāris centiem vairāk.Bet veikalos ,ak vai!Tā jau ir arī pircēja šmaukšana.Par pienu zemniekam kapeiciņas nieka,benzīns krities,bet veikaliem tās cenas tik aug.KO dara aukstākās instances to pieļaujot?Arī par tām kvotām.Daudziem ir,bet nezin cik par tām plēst.Lai gan no aprīļa viņas nederēs.Pareizi būtu ja LDC kam nevajag iedalītu kuriem pietrūkst.Valsts taču viņas piešķīra un tagad te tirgojas it kā viņu kolēģi -zemnieki būtu miljonāri.Labāk tad to pienu salaist kanalizācijā.Tā spīdoši strādā Dūklava kungs.Viņam ir labi,ko par tiem lauķiem satraukties.Un vēl te kādas mēslu bedres viņam vajag.Kur to naudu pagrābt?Tādus nieka 20,30 un pat vairāk tūkstošus.

Draugiem Facebook Twitter Google+