×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

“Pienvedējiem” skaisto atmiņu koncerts (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūzikas namā “Daile” 5. maijā grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” aicina uz koncertu “Cilvēks ar trepēm”. “Mikrofona ieraksti” paspārnē jaunajā vinilplašu sērijā “Labākie albumi” kā pirmais tiek pārizdots grupas debijas albums “Cilvēks ar trepēm”.

“Koncertā skanēs 99% no šīs kasetes/vinila plates. Dziesmas, kuras koncertos spēlējam jau 23 gadus, kā “Ziedu valsis”, “Jel!”, “Cilvēks ar trepēm”. Spēlēsim visu plati un pašās beigās būs pāris hiti. Plate ir iemesls šim koncertam, arī citos vasaras koncertos un festivālos spēlēsim šīs dziesmas,” atklāj Māris Žigats.

Grupas “Pienvedēja piedzīvojumu” sastāvs ir nemainīgs un stabils jau 23 gadus. Tajā spēlē Māris Žigats, brāļi Aldis Lunde un Pēteris Lunde. Grupa izdevusi septiņus albumus un vienu labāko dziesmu izlasi. “Grupas sastāvs tiešām nav mainījis visus 23 gadus. Mums visiem ir bijuši arī citi projekti, bet mēs spējam visu apvienot, saskaņot. Mēs esam draudzīgi. Kā tas ir izdevis? To sauc par laika plānošanu, menedžmentu un sasvstarpējo cieņu vienam pret otru. Grupa ir ģimene. Pavadām kopā ļoti daudz laika un pieņemam viens otru ar visām īpatnībām, dzīves nejēdzībām. Pieņemt tādu, kāds esi. Cenšamies neķīvēties. Ir radošie strīdi, bet arī tas nav augstos toņos. Tiešām esam ļoti draudzīgi. Lielākā daļa grupu nav izturējuši, bet mēs jau neesam vienīgie. Vēl varu minēt “Jumpravu”, “Pērkonu”, “Menuetu”, “Prāta vētru”. Nav nemaz tik daudz. Esam izveidojušies pareizajā laikā. Veiksme ir svarīga, bet ir jābūt arī talantam. Tas pats “Led Zeppelin”, “The Roling Stones” iesāka tāpat kā citas grupas, bet viņi ir pasaules zvaigznes. Esam baigie malači. Mēs esam 90. gadu cilvēki, kuriem nekas netika dāvināts tāpat vien, esam cītīgi strādājuši, esam bijuši neatlaidīgāki, nevar salīdzināt ar jaunajiem,” nosaka Māris.

Mārim vaicāju, ko viņam pašam nozīmē gaidāmais koncerts. “Ar šo koncertu reanimēsim sajūtas – labas lietas, labi cilvēki, jāatsauc atmiņas. Patīkama atkalsatikšanās. Labās atmiņas, jo īpaši tagad, ir svarīgas. Ja nav atmiņu, nodzīvota tukša dzīve. Tas ir ļoti svarīgi. Labās emocijas, kad pār mums gāžas negatīvā informācija no visas pasaules. Tā būs iespēja katram atgriezties laimes saliņā – jaunībā. Uz mirkli atkal būt bērnišķīgiem, jauniem, laimīgiem. Skaistas atmiņas. Bez atmiņām nekā jau cita nebūs,” domīgi nosaka Māris un pēc neliela pārdomu brīža turpina: “Mēs dzīvojam skaistā, zīmīgā laikā – esam piedzīvojuši milēniumu, Rīgas 800 gadu jubileju un tuvojas Latvijas simts gadi… Mēs esam tā paaudze, kas ir dzīvojusi arī padomju laikā. Varam būt laimīgi cilvēki. Visos laikos esam bijuši paši par sevi. Tādi, kādi esam.”

Atgriežoties pie koncerta iemesla – vinila plates, Māris atceras vēl kādu zīmīgu faktu. “”MicRec” mēs bijām pirmā alternatīvā mūzikas grupa, kurai tika izdota kasete. Pirmais eksperiments. Guntars Račs izdeva uz savu risku. Noriskēja. Pēc tam jau nāca citas grupas. Arī tagad esam pirmie, kas tiek izdoti vinila platē jaunajā sērijā “Labākie albumi”. Man patīk. Ir taču forši, ja ir iespēja iegādāties jaunības dienu atmiņas. Kasetes vairs nav, diski nomētājas, bet vinila plate ir vērtība.”

 

5. V 19.00 Mūzikas nams “Daile”, Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15
Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+