×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

“Piepilsēta” visu dara no sirds!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: sitamie instrumenti, piebalss – Uldis Gaugers, ģitāra, piebalss – Aivars Rakovskis, vokāls, taustiņi – Ēriks Budēvics, taustiņinstrumenti, balss, piebalss – Gatis Gaugers.

Kad ziema mūs nelutina ar mīkstu, baltu sniedziņu, muzikālā apvienība “Piepilsēta” ar dziesmu “Lai snieg” uzbur skaisto ziemu. Muzikālajā apvienībā spēlē pieredzes bagāti mūziķi – Ēriks Budēvics, Aivars Rakovskis, Gatis un Uldis Gaugeri.

Viņiem šī ir debija aptaujā. Par debiju aptaujā Gatis saka: “Šajā kompānijā jūtamies ļoti labi, jo mēs pārējos izpildītājus cenšamies neuztvert kā konkurentus! To, ko mēs darām, darām no sirds. Un tas, mūsuprāt, ir galvenais! Tad katra radītā mūzika arī atradīs savu klausītāju! To novēlam gan sev, gan citiem!”

Kad vaicāju viņam, kas tad ir “Piepilsēta”, Gatis teic: “”Piepilsēta” ir muzikāla apvienība, kas izveidojās pagājušajā gadā, kad cilvēki savos pasākumos vēlējās dzirdēt dzīvu un neviltotu gan vietējo, gan arī ārpus Latvijas robežām tapušu mūziku. Mēs savā starpā kādu laiku jau bijām pazīstami, zinājām to, uz ko katrs no mums ir spējīgs, tādēļ nolēmām, ka pienācis laiks visiem pamuzicēt kopā. Un te nu mēs esam!” Jau sarunas sākumā Gatis uzsver, ka viņiem negribas mūziku dalīt kaut kādās kategorijās – šlāgerī vai nešlāgerī. “Mūsuprāt, mūzika ir un paliek mūzika, visu nosaka tas, vai tai ir klausītājs. Melosim, ja teiksim, ka nav svarīgi, cik to ir. Katram muzikantam tas ir būtiski. Jā, arī mums ir svarīgi, lai cilvēkus uzrunā tas, ko darām. Tas motivē strādāt tālāk!”

Viņu visu dzīvē mūzikai ir bijusi liela loma. “Grūti pat pateikt, cik ilgi katrs esam uz skatuves, jo vieglāk ir atcerēties tos brīžus, kad mūzika bijusi kā blakus nodarbe. Domājam, ka katrs no mums uz lielākas vai mazākas skatuves atrodas visu savu apzināto mūžu,” skaidro Gatis.

Ēriks Budēvics ir darbojies dažādās rokgrupās, bet no 1998. gada līdz šim brīdim ir arī grupas “Hameleoni” solists, savukārt Aivars Rakovskis ir bijis viens no līderiem grupā “Triānas parks”, kur soliste ir viņa meita Agnese Rakovska un pašlaik arī aktīvi darbojas grupā “Bastards”, kurai 11. martā, tieši Aivara dzimšanas dienā, būs jaunā diska “Sirdspuksts aiz sienas” prezentācija. Gatis un Uldis Gaugeri ir brāļi un viņu muzikālās gaitas aizsākās kopā Alojā, jau agrīnā jaunībā kopā ar draugiem spēlējot grupā “Pusnakts motīvs”, kā arī dažādos vieglās mūzikas projektos. Vēlāk Uldis kopā ar Aivaru muzicēja grupā “Modo 2”, atskaņojot Raimonda Paula dziesmas. Gatis kopā ar aktrisi, mūziķi, rakstnieci Ilonu Balodi-Ūdri un pašreizējo grupas “Jauno Jāņu orķestris” dalībnieku Valēriju Cīruli reiz kopā muzicēja grupā “Abstinence”, bet pašlaik arī aktīvi darbojas grupā “Telpa”, kurā sacer mūziku un kuras viens no skaņdarbiem pašlaik atrodas kādā konkursā Amerikas Savienotajās Valstīs. Apvienojot šo muzikālo pieredzi, izveidojusies muzikālā apvienība “Piepilsēta”. Kā Gatis teic: “Mēs esam muzikālā apvienība, kas rada un spēlē mūziku, bez kuras katrs no mums nebūtu tāds kā pašlaik. Jau pavisam drīz mēs arī publicēsim savu jaunāko dziesmu, kuras teksta autors ir Guntars Račs. Varam pačukstēt – tās nosaukums ir “Tev man jāapsola”.”

Patiesībā jau dziesma “Lai snieg” nav tikai par ziemu. Tā ir kaut kas vairāk. “Kaut dziesmas nosaukums nes vēstījumu par ziemu, patiesībā tā vairāk ir par atmiņām, kuras mums katram ir un būs. Šajā gadījumā atmiņu stāsts ir saistīts ar ziemu, sniegavīru un aukstumu, kaut rakstot šo melodiju un tekstu, ārā bija silts un saulains. Bet tā jau laikam ir, ka atmiņām un sajūtām gadalaiki neeksistē. Mums būs liels prieks, ja mūsu atmiņas būs arī kāda klausītāja atmiņas, tad mēs patiešām zināsim, ka esam labi pastrādājuši. Ļoti ceram, ka tā arī būs,” nosaka Gatis.

Runājot par radošiem plāniem, Gatis domīgi nosaka: “Mēs plānojam daudz spēlēt un iepriecināt gan klausītājus, gan paši sevi, bet vai tos var saukt par radošiem plāniem? Nezinu, laikam jau īstais radošums atnāk tad, kad to vismazāk gaida. Un tad atkal rodas kāda jauna, skaista dziesma, kuru nodot klausītāju vērtējumam. Atkārtošos, bet tā ir patiesība, ka visu, ko darām, darām no sirds!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+