×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Pieprasa atstādināt “Rīgas namu pārvaldnieka” valdi

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas “Vienotība” Rīgas domes deputāti pieprasa atstādināt pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) valdi, jo uzskata, ka tā nespēj pildīt savus pienākumus un jau vairākkārt ir pieļāvusi mahinācijas ar rīdzinieku naudu, aģentūru LETA informēja deputātu frakcijas referente Ieva Graudiņa-Šutko.

Deputāti atgādina, ka tad, kad no SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pazuda 247 000 latu, valde to pamanīja tikai pēc gada, bet tiesībsargājošās institūcijās vērsās vēl vienu mēnesi vēlāk.

Domnieki norāda arī uz kādu sakritību. “Vēl ne tik sen tika apzagts RNP iecirknis “Valdemārs” – pazuda viens dators. Lai gan tajā, kā apgalvo RNP, it kā nebija nekā svarīga, tomēr tieši iecirknī “Valdemārs” Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011.gadā aizturēja divus darbiniekus aizdomās par kukuļņemšanu. Sakritība ir pārāk liela,” uzskata deputāti.

“Vienotības” deputātu rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka no amata SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” atbrīvotas vairākas augsta līmeņa amatpersonas, tai skaitā tehniskais direktors, jo tie izsaimniekojuši iedzīvotāju naudu, kura iekasēta par dzīvojamo māju apsaimniekošanu un remontiem.

“Ja valde neredz, kas notiek viņiem degungalā, tad ko viņi redz un ko viņi vispār dara, un par ko algu saņem, ja apkārt ir tāds bardaks?” pauž deputāti.

Deputāti uzskata, ka šie gadījumi ir apliecinājums tam, ka “mega organizācijas” RNP izveidošana palielinājusi korupciju un naudas līdzekļu izlietojuma nepārskatāmību. “Nekas nav mainījies – namu pārvalžu vadītāji pārsaukti par iecirkņu vadītājiem, pieaudzis “Saskaņas centram” (SC) pietuvināto personu “štats” un izveidota valde, kas algā saņem tūkstošus,” uzskata domnieki.

Kā ziņots, “Rīgas namu pārvaldnieka” vadībai šā gada martā radušās aizdomas, ka augsta ranga uzņēmuma Finanšu pārvaldes darbinieki, sagrozot grāmatvedības datus, no uzņēmuma kontiem vairākos maksājumos aizskaitījuši 247 000 latu. Aptuveni 170 000 latu, kas bija pārskaitīti kādai firmai, nevis samaksāti par apkuri, tikuši arestēti.

Cilvēkam, kurš tiek turēts aizdomās, bijusi nevainojama reputācija – viņš iepriekš strādājis vadošos amatos valsts uzņēmumos, un nav bijis iespējams prognozēt, ka cilvēks šādi rīkosies. Amatpersona, pārskaitīja minēto summu uz savu radu firmas kontu, bet lietvedībā viltoja dokumentus, norādot, ka nauda samaksāta par apkuri. Pēc tam šī amatpersona aktīvi lobēja bankas konta slēgšanu, tādējādi cerot noslēpt savas darbības.

Aizdomās par nozieguma izdarīšanu aprīlī tika aizturētas divas personas – SIA “Rīgas namu pārvaldes” Finanšu pārvaldes darbinieks un viena privātpersona.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.0
Alūksne +19.0
Daugavpils +19.2
Saldus +20
Liepāja +15.0
Jelgava +19
Ventspils +12.7
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+