×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. septembris, 2016
Drukāt

Pieprasa steidzamu ANO Drošības padomes sanāksmi (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

ASV, Francija un Britānija ir pieprasījušas steidzami sasaukt ANO Drošības padomes sanāksmi par militārās kampaņas eskalāciju Sīrijas otrajā lielākajā pilsētā Alepo.

Nedēļas nogalē intensīvos gaisa triecienos Alepo sagrautas ēkas un nogalināti vismaz 45 civiliedzīvotāji. Tas notika divas dienas pēc tam, kad Sīrijas armija paziņoja par uzbrukuma sākšanu, lai atkarotu nemiernieku ieņemto Alepo austrumu daļu. ANO ģenerālsekretārs Pans Kimuns paudis satraukumu par kauju pastiprināšanos Alepo un brīdinājis, ka modernizēta bruņojuma lietošana pilsētā var būt līdzvērtīga kara noziegumiem. Pans atsaucās uz ziņojumiem par Sīrijas spēku triecieniem, kuros lietotas degbumbas, bunkuru sagraušanas bumbas un citi spēcīgi ieroči. Viņš brīdināja, ka “šo neizvēlīgo ieroču tipu acīmredzami sistemātiska lietošana blīvi apdzīvotos rajonos var būt līdzvērtīga kara noziegumiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Asadam jau tādu modernu ieroču nav, tos viņam piegādā Krievija, tā palīdzot slepkavot pašu valsts civiliedzīvotājus. Krievi palīdz slepkavot sīriešus ar degbumbām un dziļumbumbām bumbojot Sīrijas pilsētas, arī slimnīcas, jo tie taču nav krievi! Sīrija kļuvusi par militāru poligonu, kur tiek izmēģināti ieroči. Politika, vara, ambīcijas un bandītisms dominē pār cilvēku dzīvībām un te ir visai grūti atšķirt, kurš ir lielāks terorists – džihādisti vai Asada rokaspuiši un viņu palīgi. Bet ANO tikai pauž kārtējo satraukumu un raksta rezolūcijas, nevis reāli rīkojas, lai apturētu šo neprātu.

Draugiem Facebook Twitter Google+