×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Pieprasa uzlabot TV apraidi pierobežā (3)

Sputnik/Scanpix/LETASputnik/Scanpix/LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija gaida satiksmes ministra Ulda Auguļa redzējumu par to, kā uzlabot sabiedrisko mediju apraidi Latgalē. Komisija sagatavojusi jautājumus ministram par to, kā viņa pārraudzībā esošās iestādes rīkosies, lai novērstu deputātu konstatētās nepilnības Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio apraides pārklājumā, kādos termiņos tas tiks izdarīts un cik tas maksās.

“Pašreizējā situācija ir noziedzīga bezatbildība pret mūsu iedzīvotājiem. Piekļuve objektīvai informācijai par valstī notiekošo ir akūts drošības jautājums. Taču šobrīd mēs pierobežas iedzīvotājus pat nevaram sasniegt, lai informētu kādu dabas katastrofu vai ārkārtas situāciju gadījumos,” teica komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne. Komisijas deputāti pagājušajā nedēļā apmeklēja vairākus novadus Latgalē, Krievijas pierobežā, un klātienē pārliecinājās, ka situācija ir daudz nopietnāka, nekā atbildīgās iestādes politiķiem stāsta.

“Vismaz reizi gadā pie mums nāk Satiksmes ministrijas un atbildīgo iestāžu pārstāvji, rāda kartes un atskaitās par apraides pārklājumu. No amatpersonu stāstītā mums bija radies iespaids, ka runa ir par dažiem cilvēkiem ļoti nomaļās ieplakās vai purvos. Taču klātienē, tiekoties ar pašvaldību vadītājiem un iedzīvotājiem, mēs pārliecinājāmies, ka ir daudz cilvēku, kuri vēlētos lietot mūsu sabiedriskos medijus, bet viņiem nav tādas iespējas,” teica I. Laizāne.

“Diemžēl precīzu skaitļu man nav, bet runa ir vismaz par vairākiem simtiem mājsaimniecību,” teica I. Laizāne. Tādēļ deputāti lūguši pašvaldību vadītājiem apkopot informāciju par savu novadu iedzīvotāju iespējām redzēt un dzirdēt sabiedriskos medijus.

Par apraidi atbildīgās amatpersonas ieradušas apgalvot, ka tehniski viss esot nodrošināts, bet latgalieši paši izvēloties “pagriezt savas antenas uz Krievijas pusi”, nevis skatīties Latvijas kanālus. Tomēr deputāti izbrauciena laikā pārliecinājušies, ka situācija ar pārklājumu nemaz nav tik spīdoša. Ludzas viesnīcā LTV kanāli gan bijuši redzami, bet ļoti sliktā attēla kvalitātē. Savukārt Zilupē negaisa laikā apraide pazudusi vispār.

Kā noskaidroju Satiksmes ministrijā, ministrs Augulis jau iepriekš ir apmeklējis Latgali, kur cita starpā iepazinies arī ar sabiedrisko mediju pieejamību un jau uzdevis VAS “Latvijas Radio un televīzijas centrs” (LVRTC) sagatavot priekšlikumus trūkumu novēršanai. Šis uzņēmums ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī.

“LVRTC stādā pie dažādiem risinājumu scenārijiem, tomēr, lai izklāstītu kaut ko konkrētu, būtu jāsaprot valsts uzstādījums, kuru programmu apraide un kādā pārklājumā ir jānodrošina,” informēja uzņēmuma pārstāve Vineta Sprugaine. Viņa arī pauda pārliecību, ka apgalvojumi par masveidīgiem traucējumiem neesot pamatoti – tādi iespējami vien atsevišķās ģeogrāfiski neērtās vietās – ieplakās vai gravās. Tradicionāli sarežģīta pilsēta ir Krāslava, kas atrodas ieplakā, bet problēmas sastopamas arī citās vietās, piemēram, Turaidā, Sabilē. Kopumā LVRTC nodrošinot TV apraidi 99,85% Latvijas iedzīvotājiem un 99,77% valsts teritorijas. Savukārt radio apraide tiekot nodrošināta 96,2% valsts teritorijas. Ik gadu LVRTC saņem ap 100 sūdzībām par TV un radio uztveršanas traucējumiem no visdažādākajiem Latvijas novadiem. Taču 95% gadījumu izrādījies, ka problēmas cēlonis bijis uztverošajās iekārtās – nepareizi novietotas antenas, sarūsējuši un bojāti savienojumi ar antenu, morāli un tehniski novecojušas iekārtas.

 

UZZIŅA

 LVRTC aicina iedzīvotājus vasarā, veicot savu namu remontdarbus, neaizmirst arī par uz namu jumtiem un fasādēm izvietoto uztverošo iekārtu tehnisko apkopi, jo, nepareizi izvietotas, morāli un tehniski novecojušas antenas un to savienojumi var būt iemesls TV programmu uztveršanas traucējumiem. Iedzīvotāji, kuriem ir problēmas ar bezmaksas TV kanālu uztveršanu, var saņemt konsultācijas arī pa LVRTC diennakts bezmaksas tālruni 80001415.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Valdībai vajag tikai nodokļus. Pēc tam tikai cilvēki

  2. Cik gadus ilgst šī noziedzīgā bezatbildība? Kurš par to visu ir atbildīgs? Kāds sods gaidāms noziedzīgās darbības veicējiem? Vai uz šiem jautājumiem ir iespējams saņemt skaidras atbildes?

  3. Pierobežā vajag ne tikai uzlabot ,bet pārraidēm ir jābūt par velti lai kaut cik piesaistītu skatītājus.
    Vēl vajag tikai Latvijas kanālu paketi un samaziniet vismaz cenu. Tagad pakete iegrūž kaut kādus mēslu kanālus un paceļ cenu-nav vienkārši izvēles ne lattelecom ne sat tv .

Draugiem Facebook Twitter Google+