Ekonomika
Īpašums

Pieprasījums pēc dzīvokļiem ekonomiskās klases segmenta jaunajos projektos šobrīd ir ļoti augsts0

Publicitātes foto

Patlaban tirgū ir augsts pieprasījums pēc dzīvokļiem ekonomiskās klases segmentā, kuru cena šobrīd svārstās no 1650 līdz 1780 eiro kvadrātmetrā, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu attīstītāja “KBO” valdes loceklis Oskars Dzirnieks.

Visbiežāk jaunas mājvietas meklējumos ir tieši jaunās ģimenes, kurās aug viens vai divi bērni, norādīja Dzirnieks. Ģimenes labprātāk iegādājas L vai XL izmēra dzīvokļus jeb ar divām vai trim guļamistabām, platībā no 60 līdz 79 kvadrātmetriem.

Savukārt jaunie speciālisti vecumā līdz 35 gadiem visbiežāk izvēlas mazākas platības dzīvokļus – no 39 līdz 50 kvadrātmetriem, jo pērk dzīvokli konkrētam dzīves brīdim un nākotnē ir gatavi dzīvesvietu mainīt pēc nepieciešamības.

Dzīvokļu vidējā iegādes cena ir ap 100 000 eiro. Iegādājoties to ar “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” garantiju ģimenēm, pirmajai iemaksai būtu nepieciešams uzkrāt 5600 eiro. Ikmēneša kredīta maksājums šādam dzīvoklim būtu 382 eiro mēnesī. Kopējās izmaksas par savu mājokli ir līdzvērtīgas vai pat mazākas nekā izmaksas par līdzīga dzīvokļa īri, skaidroja Dzirnieks.

“Šobrīd pieprasījums pēc dzīvokļiem ar pārdomātu plānojumu, kas ilgtermiņā ļauj ģimenei ietaupīt, nepārmaksājot par komunālajiem maksājumiem un citiem uzturēšanas izdevumiem, ir ļoti augsts. To redzam gan pēc “KBO” attīstīto projektu pieprasījuma, gan arī tendencēm tirgū kopumā,” sacīja Dzirnieks.

Viņš norādīja, ka šogad Latvijā ir sasniegts rekords pārdoto dzīvokļu skaita ziņā jaunajos projektos un arī “KBO” jaunākajā projektā “Akācijas” teju puse dzīvokļu jau ir pārdoti pat mazāk nekā pusgada laikā.

“Tas apliecina, ka cilvēki ir gatavi maksāt par savām mājām, ko ir veicinājis ne tikai algu kāpums, ekonomikas stabilitāte un valsts garantijas, bet nesakārtotais sērijveida dzīvokļu tirgus. Tāpēc redzam, ka ekonomiskās klases dzīvojamā fonda attīstībā vēl ir potenciāls, un jau esam uzsākuši jaunu projektu plānošanu un saskaņošanu,” sacīja Dzirnieks.

Nekustamo īpašumu attīstītājs “KBO” pārstāv Somijas uzņēmuma “Insinööritaimisto Bertel Ekengren” nekustamā īpašuma projektus Latvijā. Pirmais no “KBO” realizētajiem projektiem ir ekonomiskās klases daudzdzīvokļu nami “Imantas ozoli” Rīgā. “KBO” plānos tuvākajā laikā ir vairāku citu projektu attīstība Rīgā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Dorīna Bogdna-Mārtina: Sarukusi sieviešu klātbūtne digitālo tehnoloģiju sektorā
Intervija 16 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Rail Baltica” mudina sākt strādāt pie dzelzceļa un avio satiksmes integrācijas
17 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Palielinājies “Madara Cosmetics” koncerna apgrozījums
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdos cietušajā Venēcijā izsludina ārkārtas stāvokli 1
7 stundas