×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. februāris, 2018
Drukāt

Pieredze ar “ABLV” liek pārdomāt uzturēšanās atļauju politiku (13)

Jānis DombravaJānis Dombrava

Foto - LETA

Atsaucoties uz negatīvo pieredzi ar “ABLV” banku un nepieciešamību ierobežot nerezidentu noguldījumu īpatsvaru Latvijas kredītiestādēs, Nacionālā apvienība (NA) sagatavojusi un šodien kārtējo reizi koalīcijas partneriem piedāvā ierobežot uzturēšanās atļauju “tirgošanu” trešo valstu pilsoņiem.

Pašreizējais Imigrācijas likums paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt uzturēšanās atļauju, ja viņi kādā no Latvijas kredītiestādēm noguldījuši vismaz 280 000 eiro uz termiņu, kas nav īsāks par pieciem gadiem. Tāpat uzturēšanās atļaujas var saņemt, ja Latvijā iegādāts nekustamais īpašums par 250 000 eiro. NA sagatavotie grozījumi paredz abas šīs normas no Imigrācijas likuma izslēgt.

“Šādā veidā mēs mazināsim, riskus Latvijā ieplūst nezināmas izcelsmes līdzekļiem, bieži vien no Krievijas vai citām NVS valstīm,” likumprojekta būtību skaidroja NA pārstāvis Jānis Dombrava.

Dažādi eksperti un politiķi pēdējās dienās kopš “ABLV” problēmās vairākkārt norādījuši uz nepieciešamību samazināt nerezidentu noguldījumu īpatsvaru.

“Reputācijas risks ir tāds, kuru materiāli bieži vien ir ļoti grūti novērtēt. Mūsu visu interesēs, protams, ir pēc iespējas ātrāk atjaunot šo uzticību. Iespēju atjaunot uzticību es šobrīd redzu tikai vienā virzienā – bankās krasi samazinot nerezidentu noguldījumu īpatsvaru kopējā noguldījumu portfelī,” intervijā “Latvijas Radio” teicis Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS).

Pašlaik NA priekšlikums tiek vērtēts koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. pareiz labāk zemi edīsim un dzīvosim nabadzībā 😉 bet ar kaimiņ valsti krieviju nesadarbosimies ;D slimā nacionālistu nostāja

  • Tas, ka kāda neadekvāta čekista vadīta valsts atrodas mums kaimiņos, obligāti nenozīmē, ka ar to jāsadarbojas. Turklāt Krievija ir ļoti neuzticams partneris. Izņemot nekrietnības no tās neko citu sagaidīt nevar.
   Ne lietuvieši, ne igauņi krieviem nepārdod mājas kūrortpilsētās.
   Jūrmalā jau vairs normāls cilvēks atrasties nevar. Personīgi pazīstu jaunus, izdarīgus latviešus, kuri pārceļas uz citurieni, to cūcību jau izturēt nevar.
   Uzturēšanās atļaujas NAV Dombrovska izgudrojums.

 2. … Piekritu. Vel viens pieradijums TUA izvestai pretvalstiskai nodevibai …

  … Bet, vispirms janovers valsts uzmeteju talaka darbiba, no visiem ‘Sleserisma’ piekritejiem, sakot ar nomenaklaturistiem, kuri vel ir paslepusies ZZS un Vienotiba, ka ari un Saskanas izlietojamo idinu vidu … ?

 3. Dombrovska izgudroto mehānismu kā palielināt krievu skaitu Latvijā (TUAs) ir pilnīgi jālikvidē. Un jo ātrāk, jo labāk.

 4. Sen jau laiks pārskatīt tās atļaujas citādi ne tikai utis bet Sibīrijas mēri šeit ievazās.

 5. Jānīt, tu arī atbalsti to, ka bijušais komunists kļūst par saba vadītāju?

 6. Ko tas mainīs? It kā naudu nedrīstētu skaitīt uz korespondētājfondiem! Ta skaiti ko gribi un kur gribi , tam tak nav vajadz;igs uz šo valsti braukt !!!1

 7. Un atvērsim tai vietā programmas, kas paredzētas viesstrādniekiem no trešajām pasaules valstīm, kas saprecēsies ar mūsu “daiļavām” un pēc tam te savilks te visus brālēnus, māsīcas, tētus un mammas.

 8. piemeklēja pamatojumu…. droši vien piedāvās atapakaļejošu pieeju?
  un kas vispār to visu pērk vai pirks? kur tirgus/ieteksmes analīze/

 9. Lopus masveidaa dekolonizes?

Draugiem Facebook Twitter Google+