Sports
Basketbols

“VEF Rīga” liek galdā 1,4 miljonus, mērķis piektais LBL zelts 16

foto – LETA

Latvijas basketbola vicečempionu komanda “VEF Rīga” jaunajā sezonā cer paveikt iepriekšējā neizpildītos uzdevumus – piekto reizi izcīnīt zelta medaļas LBL un iekļūt VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs.

“Pēc iepriekšējās sezonas esam izdarījuši secinājumus un vasarā labi pastrādājuši, lai jaunajā sezonā aizsniegtos līdz saviem mērķiem. Komanda savā pašreizējā sastāvā to var izdarīt, un izdarīt vajag,” sākot desmito sezonu pēc kluba “VEF Rīga” atjaunošanas, saka tā padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups. Viņš ne brīdi nenožēlojot pirms deviņiem gadiem sākto, taču šajā sezonā ir citāds komandas atbalstītāju loks nekā līdz šim. No sava amata atkāpies kluba iepriekšējais prezidents Māris Martinsons, mainījušies daži galvenie sponsori, tomēr komandas budžetu izdevies noturēt iepriekšējos apmēros. Šosezon tas plānots 1,4 miljoni eiro.

Komandas komplektēšana pilnībā bijusi galvenā trenera Jāņa Gailīša un viņa palīgu pārziņā. Faktiski tā bija jāveic no jauna – no pērnā vefiņa komandā palicis vienīgi Latvijas izlases centra spēlētājs Mārtiņš Meiers. “Bija daudz darba, lai atrastu latviešu basketbolistus, kuri atbilst mūsu iecerēm un VTB Vienotās līgas prasībām, kā arī būtu ar labām izaugsmes iespējām. Dosim iespēju Kasparam Vecvagaram, Iļjam Gromovam, Arnoldam Helmanim. Viņi visi var kļūt un kļūs par Latvijas izlases spēlētājiem. Komandā ir arī pieredzējuši basketbolisti, kuri jaunajiem šo ceļu var parādīt. Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms ir basketbola un darba etalons, prieks Rīgā atkal redzēt Armandu Šķēli. Pašlaik komandā ir četri ārzemnieki, un vairāk viņu nav paredzēts. Kopumā mums ir ļoti labs jaunības un pieredzes sakausējums,” par komandas komplektēšanu stāsta tās galvenais treneris Jānis Gailītis.

Saistītie raksti

Šovakar Jāņa Blūma dzimtajā pilsētā Saldū LBL čempionāta atklāšanas spēlē “VEF Rīga” tiksies ar “Liepāja/Triobet”, kurai pirms dažām dienām ar 74:77 zaudēja pārbaudes turnīrā. “Tā bija tikai viena pārbaudes spēle, pēc kuras vēl nevajag izdarīt secinājumus. Tikai iepriekšējā nedēļā Rīgā ieradās saspēles vadītājs amerikānis Abduls Gadijs, un nu beidzot esam pilnā komplektācijā. Tādēļ sezonas pats sākums varētu būt smagnējs. Ticam, ka šis sastāvs spēlēs labāk – ar ambīcijām, ar enerģiju. Ir izveidota jauna komanda, kurai vēl ir vajadzīgs laiks,” spriež treneris.

VTB Vienotās līgas turnīru, kurā šosezon piedalīsies 13 komandas no Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas un Latvijas, “VEF Rīga” sāks 8. oktobrī Maskavas apgabalā pret “Himki”. Pirmā mājas spēle būs tikai 6. novembrī pret Minskas “Cmoki”.

LA.lv