×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Pierīga: gan vienojas, gan izvirza noteikumus

Foto - LETAFoto - LETA

Uģis Mitrevics, 
Siguldas novada domes priekšsēdētājs:
 “Ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu 9. oktobrī konceptuāli vienojāmies par sadarbību sabiedriskā transporta izmantošanā novadā deklarētajiem iedzīvotājiem. Tā paredz, ka atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā saņems gan siguldieši, kas izmantos Rīgas sabiedrisko transportu, gan arī rīdzinieki, kas apmeklēs Siguldu. Vienošanos atbalstīja arī Siguldas domes deputāti. Šobrīd turpinās tehniskās un juridiskās konsultācijas, lai meklētu veiksmīgāko sadarbības modeli. Vienošanās ar Rīgu būs nozīmīgs ieguvums tiem Siguldas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, kuri ik dienu mēro ceļu uz darbavietām galvaspilsētā, bet dzīvo Siguldā.”

Raimonds Čudars, 
Salaspils novada domes priekšsēdētājs:
 “Monopolstāvoklī esošs un Rīgas pašvaldības kontrolēts uzņēmums – “Rīgas satiksme” jau kuro gadu nespēj “savilkt galus”. Šie zaudējumi kādam ir jāsedz, un plāns ir vienkāršs – šo zaudējumu segšanā iesaistīt citas pašvaldības.

Gribu uzsvērt – šīs citas pašvaldības nejūtas atbildīgas un vainīgas par konkrētā uzņēmuma slikto pārvaldīšanu un finansiālo stāvokli. Pierīgas pašvaldību nauda Rīgai var tikt dota ar nosacījumu, ka šīs pašvaldības reāli piedalās šā uzņēmuma pārvaldīšanā, tām ir pieejama pilna informācija par uzņēmuma stāvokli. Vienvārdsakot, citām pašvaldībām jākļūst par Rīgas satiksmes kapitāla daļu īpašniekiem, jo tik tiešām Rīgas sabiedriskais transports ir arī mūsu – Pierīgas pašvaldību sabiedriskais transports.

Mūsu gadījumā “Rīgas satiksmes” pakalpojums, konkrēti 50. maršruta autobuss ar vairākiem reisiem dienā, būtisks apmēram 650 iedzīvotājiem, kas dzīvo novada ziemeļu daļā.”

Valts Variks, 
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs:
 “Jaunās cenas “Rīgas satiksmes” sabiedriskā autobusa maršrutos vēl var atcelt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), tāpēc nevar droši apgalvot, ka palielinātā maksa par braucienu autobusos patiešām stāsies spēkā. Protams, šāds Rīgas domes solis mūs neapmierina, jo tādējādi tiek pasliktināta ekonomiskā situācija cilvēkiem no Pierīgas pašvaldībām, kas izmanto “Rīgas satiksmes” pakalpojumus. Patlaban mūsu novadā “Rīgas satiksme” nodrošina autobusus trīs maršrutos, visvairāk tos izmanto iedzīvotāji no Valdlaučiem.

Ja gadījumā lēmums netiks atcelts, meklēsim risinājumus, kā šajā situācijā atbalstīt Ķekavas novada iedzīvotājus. Lai apspriestu šo jautājumu, tuvākajā laikā plānojam tikties arī ar Rīgas plānošanas reģiona pārstāvjiem.

Šobrīd Ķekavas novada iedzīvotāji aktīvi izmanto arī mikroautobusa pakalpojumus, kurus apkalpo AS “Rīgas Taksometru parks”, nevis “Rīgas satiksme”. Tāpēc viens no problēmas iespējamiem risinājumiem ir izskatīt iespēju, kā palielināt mikroautobusu reisu skaitu mūsu novadā.”

Mārtiņš Bojārs, 
Mārupes novada domes priekšsēdētājs:
 “Rīgas domes minētais lēmums manā rīcībā nav nonācis, tādēļ nedomāju, ka būtu pareizi komentēt informāciju, kas izskanējusi plašsaziņas līdzekļos. Rīgas pašvaldības saistošie noteikumi vēl nav apstiprināti VARAM, tāpēc par sarunām runāt pāragri. Lai Rīgas pilsēta varētu prasīt pašvaldībām finansējumu, mums ir jāpārliecinās, vai visa šī saistošo noteikumu un tarifu noteikšanas likumiskā puse ir pareiza, jo tā ir nodokļu maksātāju nauda, par kuras izlietošanu pašvaldība ir atbildīga. Saprotu, ka Rīgas pilsētai ir radušies zaudējumi, jo sabiedriskā transporta pasažieru pārvadājumiem samazināta valsts mērķdotācija, taču nav pareizi pēkšņi pašvaldībām prasīt – maksājiet naudu! Uzskatu, ka Mār­upes pašvaldība viena pati šo jautājumu risināt nevar, tas jāskata Rīgas pilsētas un valsts līmenī.”

 

Fakti


* Rīgas dome ārkārtas sēdē 7. oktobrī akceptēja jaunas sabiedriskā transporta biļešu cenas;

* Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem biļešu cena būs 42 santīmi jeb 60 eiro centi;

* citās pašvaldībās deklarētajiem – 84 santīmi jeb 1,20 eiro;

* Rīgas dome aicinājusi Latvijas pašvaldības slēgt līgumus par izdevīgākiem nosacījumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+