×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Pierīgā nodeg kombains; apdrošinātājs šķiras no 214 000 eiro (5)

Foto - ErgoFoto - Ergo

Par Pierīgā nodegušu kombainu apdrošināšanas sabiedrība “Ergo”izmaksājusi vienu no šī gada lielākajām atlīdzībām – 214 000 eiro, informē uzņēmumā. Lauksaimniecības darbu laikā kombainam radās tehniskas problēmas, kas izraisīja tā aizdegšanos, kā rezultātā kombains praktiski pilnībā sadega. No dārgās lauksaimniecības tehnikas pāri palika vien metāla karkass un pussadegušas riepas.

Ekspertu aplēses liecina, ka joprojām liela daļa spectehnikas Latvijā netiek apdrošināta – apdrošināšana nav aptuveni divām trešdaļām no būvniecībā, mežistrādē, lauksaimniecības u.tml. darbos izmantotās tehnikas. Turklāt Latvijā mēdz būt gadījumi, kad traktortehniku izmanto pat bez OCTA apdrošināšanas, lai pārbrauktu, piemēram, nelielu attālumu pa tuvējās apkārtnes ceļiem.

Vienlaikus pēc izmaksāto atlīdzību datiem ir redzams, ka dažāda apmēra negadījumi ar lauksaimniecības tehniku notiek regulāri, bet apdrošināta galvenokārt tiek tikai līzingā iegādātā tehnika. Neskaitot tādus īpaši postošus negadījumus kā tehnikas vai ēkas, kurā tā tiek uzglabāta, tās aizdegšanās un pat zādzības, ikdienā sastopami arī salīdzinoši vienkāršāki bojājumi, kas traucē veikt plānotos darbus – nereti lauka darbu laikā uzbraucot kādam akmenim vai citam šķērslim tiek bojāta ritošā daļa vai, piemēram, arkls.

“Ergo” pieteiktajos negadījumos nereti ir arī tehnikas apgāšanās, kas var notikt iebraucot pat nelielā grāvī. Piemēram, pērn kombains, pēc iebraukšanas grāvī un apgāšanās, vairs nebija atjaunojams un tā īpašniekam atlīdzībā tika izmaksāti 120 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Labi, ka vēl bija apdrošināts. šausmas.

 2. Šķiet ka tas ir Case, par to firmu kā tādu neesmu dzirdējis labas lietas.

 3. Man tāds jautājums cik uguns dzēšamie bija uz kombaina. Cik instruēts bija pats vadītājs .(pieredze)
  Vai uz šīm apdrošinātajām iekārtām nevajadzētu turēt vismaz trīs lielos ugunsdzēšamos balonus.

  • Jūs laikam iepriekšējā dzīvē(varbūt tagadējā) bijat pažarnieks? 🙂 .
   Tā gigantiskā, augstražīgā, komfortablā lauksaimniecības(un ne tikai) tehnika savus tehniskos rādītājus nodrošina IDEĀLOS ekspluatācijas apstākļos(pa asfalta ceļiem, jūrmalas smilti rušinot, ne resnākus par 3 mm stiebrus pļaujot un TĀDĀ GARĀ), PIEDEVĀM – vadītājam ir jābūt ar trīs līdz četriem inženiera diplomiem PLUS vēl septiņu cilvēku brigādei kuri tīra, eļļo, regulē, uzmana,cik katra detaļa nodilusi un kā nodilusi, jo saforsētās iekārtas baidās no nestandarta, pat īslaicīgām, slodzēm.
   Tā kā pirms izdot tos SIMTIEM TŪKSTOŠUS eiro vajadzētu padomāt par produkcijas pašizmaksu…
   Citādi ārzemju firmas savu tiesu nokāsušas, komfortabli pastrādājuši, ierobežotas pirktspējas dēļ nevarot realizēt produkciju, jābizo pie VALSTS(nodokļu maksātājiem) pēc dotācijām un atvieglojumiem, tādējādi piespiežot par savu STULBUMU samaksāt arī tādiem cilvēkiem, kuri bez tās dārgās produkcijas VAR ARĪ IZTIKT !

   • Neesmu bijis ugunsdzēsējs,vienkārši dzīve iemācīja kad dažas sekundes var izšķirt visu vieglajai mašīnai kad nedarbojās dzēšamais aparāts gāja talkā piena pakas un kefīrs – smieklīgi, bet mašīna bija glābta.

Draugiem Facebook Twitter Google+