×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Pierīgas novadiem būtu jāievieš “sēņu nodoklis” pilsētniekiem, ironizē Garkalnes vicemērs

Foto: LETAFoto: LETA

Sieviete tirgo sēnes Rīgas Centrāltirgū.

Rīdzinieki Pierīgas novadus izmanto atpūtai, brauc peldēties, sēņot, sportot, un viņiem tas viss ir pieejams bez maksas, tāpēc varbūt Pierīgas novadiem būtu jāievieš sēņu nodokļi pilsētniekiem, ironizē Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Bružuks (LZP), komentējot Rīgas ieceri palielināt sabiedriskā transporta biļetes cenu nerīdziniekiem.

Sēņu nodoklis “mums dotu iespēju ar pabalstiem kompensēt mūsu iedzīvotājiem radītās izmaksas, ko šobrīd pieņēmusi Rīga,” piebilda Bružuks.

Bružuks norāda, ka Garkalnes novada izglītības iestādes gan saviem, gan Rīgas bērniem nodrošina brīvpusdienas līdz 6.klasei, mazie rīdzinieki tāpat bez maksas apmeklē mūzikas un mākslas skolas, deju un vokālos ansambļus.

“Pieļauju, ka šādi Rīgas soļi [biļešu cenas celšanā] varētu mums likt aizdomāties par mūsu, iespējams, nelietderīgo dāsnumu,” atzina novada vicemērs.

Garkalnes novads ar saviem mežiem tiek uzskatīts par Rīgas plaušām, tāpēc ar lēmumu noteikt ārpus Rīgas deklarētajiem iedzīvotājiem divreiz augstāku sabiedriskā transporta biļešu cenu Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) “spļauj akā, no kuras pašam būs jādzer”, uzskata novada domes priekšsēdētāja vietnieks.

“Ušakovs nav rēķinājies ar to, ka Pierīgas novados dzīvojošiem iedzīvotājiem, kuriem darba vietas ir Rīgā, šāds lēmums radīs smagas finansiālās sekas. Arī plānotā un tik daudz aprunātā “park & ride” sistēma pie šāda principa nedarbosies, kas Rīgas iedzīvotājiem nozīmēs lielākus sastrēgumus, gaisa kvalitātes pasliktināšanos un citas problēmas,” uzsver Bružuks.

Viņš vērsīsies pie tiesībsarga ar lūgumu izvērtēt šo pretrunīgo Rīgas domes lēmumu, kā arī aicina citas Pierīgas pašvaldības paust savu viedokli.

“Šāda rīcība, maigi izsakoties, ir ne tikai klaji pretrunā ar eiro ieviešanas principu, bet arī diskriminējoša pret Latvijas iedzīvotājiem,” pauž Bružuks. Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks uzskata, ka tas ir kārtējais “Saskaņas centra” populistiskais gājiens pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

Šāda Rīgas mēra rīcība ir mēģinājums glābties no finansiālās bedres, ko Rīgas saimnieki ar saviem populistiskajiem gājieniem, bezmaksas biļetēm un citiem labumiem ir radījuši, uzskata Garkalnes vicemērs.

Bružuks piekrīt Cēsu mēra Jāņa Rozenberga (V) viedoklim par galvaspilsētas statusu un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.

Kā ziņots, pēc Rozenberga teiktā, kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības, valsts pārvaldes un citu jomu centrs ir tieši galvaspilsēta Rīga un tās funkcijas lielākā vai mazākā mērā skar visus iedzīvotājus. “Iedzīvotāju sadalīšana “savējos” un “svešajos” pretnostatītu Rīgas un pārējos Latvijas iedzīvotājus,” norādīja Rozenbergs.

Kā ziņots, plānots, ka no 1.janvāra brauciens Rīgas sabiedriskajā transportā rīdziniekiem izmaksās mazāk – 0,60 eiro jeb 0,42 latus, savukārt Rīgā nedeklarētiem iedzīvotājiem būs jāmaksā divreiz vairāk – 1,20 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+