Ekonomika
Bizness

Pierīgas novadu grantu programmā “(ie)dvesma” pieteiktas 50 biznesa idejas0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Publicitātes foto

Grantu programmā “(ie)dvesma” pieteiktas 50 biznesa idejas, aģentūrai LETA pavēstīja “SEB bankas” privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja Elīna Neimane.

Viņa informēja, ka “SEB bankas”, Jūrmalas pilsētas, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Siguldas, Ropažu, kā arī Stopiņu novadu kopīgi rīkotās grantu programmas “(ie)dvesma” trešajā sezonā aktīvākie bija Jūrmalas novada jaunie uzņēmēji, iesniedzot 13 projektus.

No Siguldas novada saņemtas 11 biznesa idejas, no Mārupes – deviņas, bet no Olaines un no Ķekavas – seši pieteikumi. Savukārt no Ropažu iedzīvotājiem iesniegtas trīs biznesa idejas, bet no Stopiņiem – divas. Vienlaikus vienam pieteikumam atteikta reģistrācija, jo tas iesniegts pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Uzņēmēju iesniegtie projekti ir saistīti ar dažādām nozarēm, piemēram, veselības pakalpojumu attīstību, bioloģisku produktu ražošanu, kosmētikas ražošanu, izglītību, tehnisko mērierīču ražošanu un citām jomām. Vairums ideju fokusētas uz Latvijas tirgu, taču vairāki biznesa projekti plāno produktus vai pakalpojumus arī eksportēt uz Eiropas valstīm un citiem tirgiem.

Saņemtie pieteikumi tiks atlasīti četrās kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā ir gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji. Šogad tiks izsniegti vismaz astoņi granti un rezultātu paziņošana un grantu ieguvēju apbalvošana notiks 14.novembrī.

Saistītie raksti

Šogad jaunajiem uzņēmējiem pieejamais finansējums ir 80 000 eiro, bet maksimālā summa vienam grantam ir 10 000 eiro.

Grantu programma “(ie)dvesma” tika sākta 2017.gadā.

No pirmajā sezonā saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro, savukārt no otrajā sezonā saņemtajiem 50 projektiem finansējums tika piešķirts septiņiem par kopējo summu 60 000 eiro apmērā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Sākas konkurss “Mans pastnieks 2019”
14 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Norvēģijā pieejama autovadītāja apliecība īpašā lietotnē
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Neste” piedāvā uzpildīt vējstiklu šķidrumu no automāta bez plastmasas bunduļiem 2
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Jelgava un Ventspils atstātas ārpus lielo pilsētu loka. Jaunākā KARTE, kāda būs Latvija
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi 2
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Siltais gaiss ieplūst Latvijā: prognoze trešdienai
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Latvietis grib pats būs kungs, pats saimnieks
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Turcija atbildīga par kurdu slepkavošanu
1 stunda