×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Pierīgas skolotāji neapmierināti ar jauno atalgojuma modeli (1)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

“Jaunais pedagogu atalgojuma modelis ir izstrādāts uz Pierīgas skolotāju rēķina,” tiekoties ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, bažas pauda Pierīgas pašvaldības vadītāji.

“Jaunais pedagogu atalgojuma modelis ir izstrādāts uz Pierīgas skolotāju rēķina. Tas paredz, ka Pierīgas pedagogiem par vienu algas likmi būs jāstrādā vairāk, tādējādi viņiem atalgojums nevis pieaug vai paliek esošajā līmenī, bet gan samazinās,” norāda Pierīgas pašvaldību apvienības (PPA) izpilddirektore un Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Apstiprinot jauno pedagogu atalgojuma modeli ministra iecerētajā redakcijā, Pierīgā izglītības kvalitāte kritīsies, jo skolotāji vēlēsies nopelnīt vairāk, tāpēc labākie apvienos darbu vairākās skolās vai dosies finansiāli izdevīgāka darba meklējumos, uzskata Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs.

PPA šodien, 4. jūlijā, ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, izglītības un zinātnes ministram un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdim Andrim Jaunsleinim, kurā atkārtoti lūdz valdību ņemt vērā un atbalstīt priekšlikumu – neveikt pedagogu atalgojuma reformu uz Pierīgas pedagogu rēķina.

PPA ierosina mainīt šobrīd MK noteikumu projektā iestrādāto normētā skolēna skaita attiecību pret viena pedagoga mēneša darba likmi no 14:1 uz 13,5:1, kas ļautu saglabāt Pierīgas pedagogiem atalgojumu līdzšinējā līmenī. Šādas izmaiņas no valsts budžeta līdzekļiem prasītu  544 488,00 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visu to labāko ūdensgalvai – ārstus, skolas utt. Nekauņas!

Draugiem Facebook Twitter Google+