Latvijā
Sabiedrība

Piesaka karu automašīnām un sāk vākt parakstus20

LETA/ Īriss Sviklis

Sākta parakstu vākšana iedzīvotāju iniciatīvai “Par tīra gaisa nodrošināšanu Rīgā”. Kā norāda tās autors, vides aktīvists Andis Vaičulis, galvaspilsētā jau 15 gadus cilvēki elpo piesārņotu gaisu un tā galvenais vaininieks ir autotransports. Ar iniciatīvu iecerēts panākt, ka Rīgas dome problēmu risina, ierobežojot spēkratu kustību galvaspilsētas centrā.

Likums pašvaldībām ļauj ierobežot autotransporta kustību, ja tā rada pārlieku gaisa piesārņojuma.

Rīgā problēma ar slikto gaisa kvalitāti pastāv jau vismaz 15 gadus, taču, kā norāda iniciatīvas iesniedzējs, vides aktīvists Andis Vaičulis, Rīgas dome šīs tiesības neizmanto un pilsētnieki spiesti elpot piesārņoto gaisu, kaitējot savai veselībai. Vissliktākā gaisa kvalitāte ir pašā Rīgas centrā, Brīvības un Valdemāra ielas, kā arī krastmala. Galvenais piesārņotājs ir tieši autotransports, ar ko dažādos veidos cīnās daudzas pasaules lielpilsētas.

“Ir piemēri, ka vispār centrālā daļā aizliedz autotransportu, ir, kur saka, ja jūs gribat braukt, tad jūs nevarat viens braukt, jums jābrauc ar kādu pasažieri. Vēl ir variants, ka vienā dienā brauc mašīnas ar pāru numuri, otrā, nepāra. Risinājumi ir dažādi, bet es saku, galvenais ir gribēt, jo pašlaik gribēšanas ierobežot nav, ir tikai atrunas, atrunas, atrunas,” teic vides aktīvists.

Saistītie raksti

Rīgas domes mājokļa un vides departamentā norāda, ka auto transporta ierobežošanu tiek domāts, un kā viena no versijām ir uzlikt iebraukšanas maksu pilsētas centrā. Jaunā gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programma uz nākamajiem pieciem gadiem pašvaldībai ir jāizstrādā līdz nākamā gada beigām.

“Būtu jāveic ļoti nopietna satiksmes modelēšana, kuri pasākumi dotu vislielāko efektu, un bez šīs zonas noteikšanas, jādomā par papildus pasākumiem, kur paliks tas transports, kas neiebrauks vairs centrā, lai tas neatdurtos pie šīs te zonas un neveidotu sastrēgumus apkārt, līdz ar ko tā problēma pārnestos no paša centra uz to apkārtējo zonu,” saka Rīgas domes Vides departamenta vadītāja Evija Piņķe.

Vairāk TV3 ziņu video.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Visbiežāk Saeimas plenārsēžu balsojumos atturas “Saskaņas” un “ZZS” deputāti
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Mājokļu atbalsta programmai gaidāmi vairāki jauni nosacījumi
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Madonā māte tik piedzērusies, ka policisti mazgadīgo bērnu nodod radinieku aprūpē
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Kam skan Dieva stabules. Saruna ar Vari Braslu
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Budžeta “Pandoras lāde” un … valdības goda glābšana
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro paziņo, vai Latvijai jāpiedalās izstādē “Expo 2020 Dubai”
29 minūtes