Mobilā versija
+1.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
17. decembris, 2015
Drukāt

Piesaka nākamā ANO ģenerālsekretāra kandidātus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Apvienoto Nāciju Organizācijā oficiāli sākusies sāncensība par to, kurš būs nākamais organizācijas vadītājs. Bijušais Dienvidkorejas ārlietu ministrs Pans Kimuns (attēlā) ANO ģenerālsekretāra amatu pēc diviem tajā pavadītiem piecu gadu termiņiem atstās nākamā gada nogalē.

Lai veicinātu caurskatāmību, Drošības padomes prezidējošās valsts ASV vēstniece Samanta Pauere un Ģenerālās asamblejas prezidents Mogenss Līketofts no Dānijas nosūtījuši vēstuli ANO dalībvalstīm ar aicinājumu sākt meklēt potenciālos Pana pēctečus. Līdz šim ANO ģenerālsekretāra amatā pēc rotācijas principa izvirzīti dažādu reģionu pārstāvji, un tagad kārta būtu Austrumeiropai. Līketofts informēja, ka līdz šim ir izvirzīti divi kandidāti: bijušais ANO Ģenerālās asamblejas prezidents Srgjans Kerims no Maķedonijas un Horvātijas ārlietu ministre Vesna Pusiča.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+