×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Piesakās pirmie pretendenti bezmaksas TV apraides aizpildīšanai (2)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Šodien pieteikušies pirmie pretendenti visos Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātajos konkursos uz sabiedriskā pasūtījuma daļu.

SIA “Televīzijas kanāls Pro100TV” (“Pro100TV”) pieteicās veidot informatīvi dokumentālo, kā arī bērnu un jauniešu programmu, SIA “Bērnu Televīzijas kanāls LoLoTV” (“LoLoTV”) pieteicās veidot bērnu un jauniešu programmu, bet SIA “Vidzemes televīzija”, kas uztur reģionālo televīziju kanālu “Re:TV”, pieteicās uz konkursu reģionālās tematikas programmas veidošanai.

Konkursam pieteicās vēl kāds pretendents, kurš atteicās izpaust gan to, kādu uzņēmumu pārstāv, gan to, uz kādu no konkursiem pieteicās. Iespējams, tā varētu būt “Ogres TV”, kas pieteikusies bērnu un jauniešu programmas veidošanai.

Kā noskaidroja biznesa portāls “Nozare.lv”, “LoLoTV” patlaban jau pārraida multfilmas un bērnu un jauniešu raidījumus kabeļtelevīzijās. Multfilmas tiek iepirktas un tiek tulkotas. Savukārt raidījumi tiek gatavoti Latvijā. Kanāls esot gatavs izpildīt prasības un pārraidīt programmu 18 stundas.

Savukārt “Pro100TV”, kas darbojoties jau kopš 2006.gada, programmas veido uz vietas, bet izplata ne tikai Latvijā, bet arī Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, kā arī sadarbojas ar kabeļoperatoriem Lielbritānijā.

Kā atzina kanālu pārstāvis, kas iesniedza pieteikumus, konkurss ir ļoti sarežģīts, kaut vai no tā aspekta, ka pēc rezultātu uzzināšanas ir tikai dažas darbadienas, lai slēgtu līgumus ar NEPLP un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC), kā arī lai veiktu visus nepieciešamos tehniskos priekšdarbus.

Savukārt SIA “Vidzemes televīzija” valdes priekšsēdētājs Ingemārs Vekteris informēja, ka viņa pārstāvētais kanāls “Re:TV” ir gatavs nodrošināt vietējo un reģionālo televīziju saturu, to pārraidot 24 stundas diennaktī. Pašlaik kanāla saturu veido 12 reģionālās un vietējās televīzijas.

Šim kanālam neesot nekādu tehnisku problēmu no 1.janvāra iesaistīties virszemes apraidē, jo jau pašlaik kanāls apraidei izmanto LVRTC pakalpojumus.

“Re:TV” veicot nepieciešamos darbus satura kvalitātes pilnveidošanai, piesaistot speciālistus. Jau pašlaik katru dienu tiekot rādīts četru līdz piecu stundu jauns, oriģināls saturs.

Kanāls arī attīstot savu darbību Igaunijā.

Visi konkursa pretendenti, kas bija gatavi atklāt kādu informāciju, atzina, ka ir gatavi veikt nepieciešamos finanšu ieguldījumus vai nu tehnikas, vai satura attīstībā.

Kā ziņots, šodien NEPLP pieņem pieteikumus konkursos par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerctelevīzijām. Konkursi izsludināti, lai pasūtītu komerciālajām televīzijām veidot informatīvi dokumentālos, bērnu un jauniešu, kā arī reģionālās tematikas raidījumus.

Paredzēts, ka katram televīzijas kanālam kvalitatīva satura veidošanai bezmaksas apraidē tiks piešķirta ikgadēja dotācija 245 000 latu apmērā, par līguma darbības termiņu nosakot trīs gadus, sākot ar 2014.gada 1.janvāri.

NEPLP plāno ar šiem konkursiem piesaistīt bezmaksas virszemes apraidei komerctelevīzijas. Kā ziņots, no nākamā gada “Modern Times Group” (MTG) kanāli LNT un TV3 nebūs bezmaksas apraidē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 245 štukas ir labs piķis. Par to var visādas sēnalas savākt. Jebkurā gadīijumā mūsu svarīgā NEPLP kādu pusgadu prātīgi ievērtēs, kam tad visžēlīgi dot atļauju.

  2. Pro100TV – krievu kanāls ..
    LoLoTv – pārsvarā krievu multenes ..

Draugiem Facebook Twitter Google+