×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

LIZDA piesakās uz “deputātu kvotām”

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības emblēma. Foto - Edijs Pālens/LETALatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības emblēma. Foto - Edijs Pālens/LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rosina daļu no “deputātu kvotu” finansējuma novirzīt pedagogu izdienas pensiju nodrošināšanai.

LIZDA ir nosūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim, Saeimas frakcijām un Saeimas komisijām ar arodbiedrības priekšlikumiem nākamā gada budžetam. Priekšlikumu vidū ir Zinātniskās darbības likumā un Augstskolu likumā noteikto principu ievērošanai nepieciešamā finansējuma piešķiršana, sociālā atbalsta nodrošināšana pedagogiem virs 60 gadu vecuma, pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izstrāde, kā arī pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanai nepieciešamā finansējuma paredzēšana. Tomēr vienlaikus, ņemot vērā deputātu iespēju piešķirto finansējumu novirzīt valstij svarīgo jautājumu risināšanā, LIZDA aicina rast iespēju nodrošināt izdienas pensijas pedagogiem ar 30 gadu pedagoģisko darba stāžu saskaņā ar Saeimā pirmajā lasījumā apstiprināto redakciju jau ar 2017. gada 1. janvāri, kā arī rast iespēju pakāpeniski sākt finansēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksu no valsts budžeta.

Saskaņā ar LNT rīcībā esošo informāciju individuāli vienam koalīcijas deputātam iecerēts piešķirt 20 000 eiro tāpat kā šī gada budžetā, bet kopumā “deputātu kvotām” šoreiz plānots atvēlēt 2,8 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+