×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Piesakieties projektam “Satiec savu meistaru!”

Vēl šonedēļ līdz 22. februārim var pieteikties dalībai projektā “Satiec savu meistaru!” – Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un citus tradicionālo prasmju zinātājus.

 

Pasākuma laikā no 4. līdz 7. aprīlim visā Latvijā notiks meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, paraugdemonstrējumi, koncerti un danči, kur ikviens interesents varēs satikt savu meistaru.

“Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā “Eiropas amatu prasmju dienas”. Arī pagājušajā pavasarī pasākuma trīs dienās meistari uzņēma pie sevis mācekļus gandrīz simt vietās visā Latvijā.

Informācija par pieteikšanos atrodama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā www.lnkc.gov.lv sadaļā “Kultūras mantojums”.

Ludzas Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, kas sadarbībā ar Ludzas Amatnieku centru vairākkārt piedalījusies šajos projektos, aģentūrai LETA stāsta: “Mūsu iepriekšējā pieredze rāda, ka gribētāju netrūkst, un arī pēc šīs akcijas cilvēki turpina interesēties par visdažādāko prasmju apgūšanu.” Viņa piebilst, ka pērn meistarklases Ludzā apmeklējuši pat viesi no Latvijas otra gala – Ventspils. “Latviešiem šobrīd ir ļoti svarīgi sakārtot savu vērtību sistēmu, un sava mantojuma tālāknodošana ir viens no veidiem, kā to darīt,” teic Līga Kondrāte.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+