×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Vai Putinam jauna diplomātija? (28)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Federācijas valsts galva (šāds tituls tiek arvien biežāk lietots) Vladimirs Putins staļiniskajā Smoļenskas laukuma augstceltnes konferenču zālē bija sapulcinājis no visas pasaules sasauktos Krievijas vēstniekus, lai klāstītu viņiem Kremļa jauno ārpolitikas kursu “sarežģītajos mūsdienu apstākļos”. Putina pagarajā uzrunā virmoja zināms apjukums. Varēja manīt, ka negaidītais “Brexit” arī viņu izsitis no ierastajām sliedēm, un arvien spalgākie toņi priekšvēlēšanu pretstāvē starp Donaldu Trampu un Hilariju Klintoni – tā sasodītā neziņa – lika viņam savā uzrunā uzsvērt, ka “mēs strādāsim ar katru nākamo ASV prezidentu”.

Putins teica: “Mēs ceram uz Ukrainas konflikta atrisinājumu,” ko vairāki analītiķi iztulkoja kā atzīšanos par Kremļa nespēju iemūžināt abu Donbasa pseidovalsteļu atdalīšanu no Ukrainas. Putinam atliek vien aicināt Ukrainu “uzsākt dialogu” ar šiem veidojumiem. NATO, atzīst Putins, turpina “uzmākties” Krievijai, taču “mums nav jāielaižas provokācijās”. Tas liecina par zināmu piesardzību. Uzkrītošas ir arī īpaši uzsvērtās Putina norādes uz svarīgo Apvienoto Nāciju Organizācijas lomu pasaulē un ANO Drošības padomes nozīmi miera stiprināšanā. Jauns tonis bija saklausāms arī šajos Putina vārdos: “Tieši sadarbība, kopīga griba un gatavība izstrādāt kompromisus – tam jābūt atslēgai jebkādu, pat sarežģītāko problēmu risināšanā, kurā zemeslodes punktā tās arī nerastos.” Pateikts ļoti “diplomātiskā” stilā, bet te skaidri manāms zināms apjukums.

Līdztekus Putina uzrunā paustajai piesardzībai nav atstāta novārtā arī Kremļa “ietekmes aģentu” darbība, vājinot jau tāpat satricināto Eiropas Savienību: Čehijas prezidents Milošs Zēmans, jau labi sen šķielēdams Krievijas virzienā, paziņojis, ka viņš nepiekrītot tiem, kas aģitē par izstāšanos no ES, bet darīšot visu, lai “viņiem” organizētu referendumu, kurā būs iespējams izteikties par izstāšanos no ES un (!) NATO. Labi vēl, ka Čehija nav prezidentāla republika un Zēmans nav pilnvarots organizēt šādu referendumu. Bet ietekme viņam ir, un pati viņa vēlme rada nelāgu iespaidu.

Kremlis ņēmies vājināt ES un NATO prestižu Balkānos, ar Putina “personiskās” valdošās partijas “Vienotā Krievija” palīdzību pierunājot vairākas prokrieviskas partijas Serbijā (trīs grupējumi), Maķedonijā, Melnkalnē, Bosnijā-Hercegovinā, kā arī ES un NATO dalībvalstī Bulgārijā parakstīt kopīgu de­klarāciju, kas prasa pasludināt visu Balkānu reģionu par “militāri neitrālu zonu”. Tā ir kārtējā psiholoģiskā viltībiņa.

Jāatzīmē, ka skaitliski pēdējā laikā stipri sarukusī Krievijas liberālās opozīcijas partija “Jabloko” savā Maskavā sasauktajā kongresā pieņēmusi rezolūciju, prasot atcelt rietumzemju produktu importa aizliegumu. Izvirzīts arī priekšlikums sarīkot Krimā “otru referendumu” par šīs pussalas piederību, saskaņojot šo iniciatīvu ar Ukrainu un starptautiskajām organizācijām. Tā ir pilnīgi bezcerīga ideja, bet zīmīgi, ka ir vēl Krievijā tādi, kas uzdrošinās šādu ķecerību paust.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Gribas zinat, cik eiro un dolarus nauda un grauda sanem sis amerikanu ieliktenis un trollis-cikllops par savu lielo muldesanu?

 2. Kas attiecās uz Krimu, tad es gan nebūtu tik pārdrošs. Atcerēsimies seno latviešu gudrību, proti, “mazs cinitis lielu vezumu gāž”

 3. Tā ir pilnīgi bezcerīga ideja, bet zīmīgi, ka ir vēl Krievijā tādi, kas uzdrošinās šādu ķecerību paust. – Да, согласен, яблочники ересь нагородили. )

 4. kāds atceras ,ko Frenks teica, kad izjuka Cehoslovākija, Dienvisdslāvija, un kas ar Kosovu, palestīnieši arī visu laiku čīkst?

 5. kāpēc eiropas valstis kopā ar amerikāņiem ,baidoties no krievijas ,nodibinājušas to nato ,vai tad viņi neredz ,ka krievija ir viena no vismiermīlīgākajam valstīm .

 6. Man vislielākais ņirdziens nāk, redzot to krievu tautas daļu, kas ar pavertām mutītēm un jūsmu acīs raugās uz savu Putinu kā uz dievekli. Nožēlojamie zombīši :)))

 7. Paldies par rakstu, vienmēr patīkami tos lasīt! Savukārt, tiek, kas te vāvuļo diemžēl nespēj atrast nekādus citus argumentus, kā vien tautības jautājumu… Latviensis vulgaris + vatņiki…. Faktiski abi subjekti liekami vienā līmenī. Gaidīšu nākamos rakstus!

 8. krievu diplomānija Atbildēt

  Pūķina “griba un gatavība izstrādāt kompromisus”.
  – – – – – – – – – –
  Kpmpromiss krievnacistu stilā izskan šādi: Jūs piekāpjieties un mēs beigsim draudēt.

 9. А я давно подозревал, что автор тайно влюблён в Путина, теперь убедился, точно. На подсознательном уровне, незаметно для самого себя, автор и дня прожить не может без своего кумира. Он его и критикует постоянно только потому, что сам подсознательно стыдиться своей любви, всё-таки старый человек. Вообщем, Фрейд отдыхает.

  • Tinies troļļot citur….

  • Kirilicai mīnusu ! Atbildēt

   Automātiski.

  • А вот я давно подозревал, что grafists тайно влюблён в Франка Гордона. Теперь убедился, точно! На подсознательном уровне, незаметно для самого себя, grafists не пропускает ни одной публикации своего кумира. Он его и критикует постоянно и старым называет только потому, что сам подсознательно стыдиться своей любви, тролль ведь все-таки. Словом, Фрейд отдыхает.

   • Какой тонкий юмор, ржу не могу. Какая оригинальность, какие яркие сравнения. Куда там Фрейду до вас.

 10. Frenk Gordon- vilciens ir aizgājis. Neotrockistu jeņķu Klintones- vulfovica- bušu- Bžezinska klans, kam tu, Gordon, uzticami kalpo, zaudē ne tikai Eiropā, bet mūsējo un jūdu lielo spēlētāju aprindās. Tas, ka lielie noteicēji vienojas par spēlēs noteikumiem, reizēm mazajām skrūvītēm nav pamanāmi. Un tas tiek pieaļuts, lai turpina, kā nekā- fons. Jautājums, kas ir spēles subjekts- kāda kārts…. varbūt tev , Gordon, labāk pievērsties ķīnai. Kā nekā, Ņujorkas viesrabīna vadlīnija ir noteikta, tā jāpilda un spēle ir liela. ne tā, kā šeit- imitācija. Ko tu tērē šeit laiku?

  • Vateni, tavs vilciens ir aizgājis. Labāk pievērsies dzeršanai tik lielos daudzumos, lai tu ātri nosprāgtu un atbrīvotu citsu no savas vateņa klātbūtnes.

 11. KATRAM valsts vadītājam ir SAVA diplomātija, kur nu vēl tik LIELAS valsts kā Krievijas prezidentam.
  Kāpēc Izraēlas pilsonis tā satraukājas, kas notiek …Krievijā?
  Viņi iztiks/ neņem galā bez Izraēlas pilsoņu un Latvijas … padomiem un tukšiem vāvuļojumiem…
  Ja vēl ES (sastāv no 28 valstīm) un NATO (Latvija arī) uzskata Krieviju par lielāko pasaules ienaidnieci.
  Bet aktīvākie karotāji CITĀS valstīs pasaulē ir …NATO!

 12. Kas Tu, Gordon, esi, lai Zemanu apspriestu? Čehi ir neatkarīgi, ne amerikāņiem norādīt ,ar ko draudzēties..

 13. vai kgbešņiki, okupanti, citu zemju iekarotāji, agresori var mainīties, nē viņi ņem citu taktiku lai domātu kad “sapratis” tā tik acu aizmālēšana lai sagatavotos kam briesmīgam, tas kas šim tic būs pēdējais ko tas darīs, agresors paliek agresors.

 14. atkal gordons šķebīgi vāvuļo niekus..

  • Niks > Edvards Tičs Atbildēt

   Viņš taču pa nopietnam domā, ka mēs te LV esam tik tāds aunu bars un neko nesaprotam par to, kas notiek pasaulē un Krievijā! Cilvēks, esot pensijā, tālajā Izraēlā cenšas izglītot mūs …

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+