Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Piesargies: Zviedrijas tiesa lēmusi, ka Wikimedia fotogrāfijas pārkāpj autortiesības (1)

Ekrānšāviņš no Offentlig Konst mājas lapas.Ekrānšāviņš no Offentlig Konst mājas lapas.

Zviedrijas Vizuālo darbu autortiesību biedrība iesniegusi prasību, un Zviedrijas Augstākā tiesa lēmusi, ka Wikimedia izveidotā brīvpieejas fotoattēlu krātuve pārkāpj autortiesību likumu, raksta theartnewspaper.com.

Datubāze Offentlig Konst, kas pieder Zviedrijas Wikimedia, piedāvā iespēju caurskatīt publiski pieejamu mākslas darbu – pieminekļu, skulptūru un gleznu – attēlus, izmantojot tos arī publikācijās.

Zviedrijas Augstākās tiesas lēmumā sacīts: kaut arī ikvienam ir tiesības fotografēt mākslas darbus publiskās vietās, gluži atšķirīgs ir jautājums par šo attēlu ievietošanu datubāzēs “neierobežotai izmantošanai”, jo šādai datubāzei varētu būt ievērojama komerciālā vērtība, uz kuru ir tiesības attēloto darbu māksliniekiem.

Zviedrijas Augstākās tiesas lēmums var iespaidot arī autortiesību turētāju organizāciju rīcību citās valstīs, pat tiktāl, ka par autortiesību pārkāpšanu var tikt pasludināta ceļojuma fotogrāfiju ievietošana sociālajos tīklos, ja fotoattēlos redzami mākslas darbi.

Wikimedia Foundation direktore Mišela Paulsone reaģējusi uz zviedrijas tiesas lēmumu, blogā paziņojot, ka viņa tam “ar cieņu nepiekrīt” un uzsverot, ka turpinās aizstāvēt tiesības uz brīvu informācijas, tajā skaitā panorāmu, izplatīšanu vietnēs Wikimedia Commons un Offentigkonst.se.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es arī, ar necieņu pret Zviedrijas tiesu tam nepiekrītu.

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+