Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Piesārņojums Mālpils novada Sudas upē būs jālikvidē pašam “Mālpils piensaimniekam”

Foto - LETAFoto - LETA

Piesārņojums Mālpils novada Sudas upē, kurā ieplūduši 100 litri apkures mazuta, būs jālikvidē pašai SIA “Mālpils piensaimnieks”, no kuras katlumājas viela arī noplūdusi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) preses pārstāve Jūlija Ņikitina.

Bīstamos atkritumus uzņēmumam būs jānodod attiecīgajam atkritumu apsaimniekotājam.

Ņikitina stāstīja, ka šobrīd pret uzņēmumu uzsākta administratīvā lietvedība par to, ka uzņēmums par noplūdi nav ziņojis pats. Par piesārņojumu paziņojuši iedzīvotāji. Viņa informēja, ka avārija notikusi strādnieku neuzmanīgas rīcības rezultātā, veicot remontdarbus pienotavas katlumājā.

Tāpat “Mālpils piensaimniekam” tiks piemērotas arī soda sankcijas.

VVD pārstāve uzsvēra, ka piesārņojums atstās nopietnu iespaidu uz upes ekoloģisko sistēmu. Viņa informēja, ka upes zivju resursu zaudējuma aprēķināšanai tiks piesaistīti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūtu “Bior”.
Jau ziņots, ka vakar Sudas upē ieplūduši 100 litri apkures mazuta, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD pārstāvis skaidroja, ka noplūde pašlaik ir ierobežota Sudas upes daļā pie SIA “Mālpils piensaimnieks” pienotavas, kas bija mazuta noplūdes vieta. Mazuta noplūde esot notikusi, veicot pienotavas apkures sistēmas apkopi. Pašlaik Mālpils pašvaldība kopā ar Valsts vides dienestu plāno, kā savākt noplūdušā mazuta pārpalikumus.

Ņikitina aģentūrai LETA norādīja, ka vakar, 30.jūnijā, Mālpils pašvaldībā saņemta iedzīvotāju sūdzība par Sudas upes piesārņojumu posmā aiz SIA “Mālpils piensaimnieks” attīrīšanām iekārtām. Ņikitina norādīja, ka upē iepludināta nezināmas izcelsmes viela, kas pēc smakas atgādinot piķi vai naftas vielas.

Savukārt VUGD aģentūrai LETA norādīja, ka šī viela ir apkures mazuts. Uz notikuma vietu bija devušies gan VUGD, gan Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes speciālisti.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (6)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+