Kultūra
Mūzika

Pieskarties laikam pūtēju orķestra mūzikas skaņās0

Publicitātes foto

Otrdien, 3. jūlijā, plkst. 19 Lielajā ģildē skanēs pūtēju orķestru koncerts “Pieskāriens laikam”, kura mākslinieciskais vadītājs ir XXI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru virsdiriģents Guntis Kumačevs.

“Koncerta māksliniecisko ieceri ļoti labi izsaka tā nosaukums “Pieskāriens laikam” – esam mēģinājuši atrast un izveidot īpašo auru no dažādu laiku mūzikas, ejot cauri pagājušajiem gadsimtiem no Jurjānu Andreja līdz pat tam, ka pēdējais orķestris atskaņos mūsdienu pūtēju orķestru mūziku,” stāsta tā mākslinieciskais vadītājs.

Guntis Kumačevs teic – liels prieks, ka koncertā “Pieskāriens laikam” skanēs tieši latviešu komponistu rakstīta mūzika, un tās ir tik daudz, ka skaidri redzams – tautas kultūrā līdzās dziesmai un dejai gadu simtiem un pat noteikti tūkstošiem gājusi līdzi instrumentālā mūzika. “Sākumā droši vien tikai kā stabulītes skaņas, kuras izaugušas līdz pūtēju orķestra varējumam, un arī šodienas koncertā jau pirmā orķestra izpildījumā skanēs Jāzepa Vītola septiņas latviešu tautasdziesmas, un koncerta gaitā dzirdēsim arī Riharda Zaļupes Fantāziju par latviešu tautas dziesmu “Rikšiem bērīt’ es palaidu” tēmu,” stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs. Savukārt noslēgsies koncerts ar LNSO mūziķa, komponista Alvila Altmaņa “Atmiņu valsi”, lai, izejot cauri šiem daudzajiem gadiem, vēlreiz atskatītos, ko to laikā esam sasnieguši un lepotos ar to.

Lielajā ģildē koncerta divās daļās priekšnesumus sniegs seši izcili, pūtēju orķestru konkursos ne reizi vien godalgotas vietas guvuši kolektīvi. Tā būs lieliska iespēja dzirdēt dažādu laiku latviešu komponistu skaņdarbus, kurus izpildīs vieni no labākajiem Latvijas pūtēju orķestriem. Programmā – Jurjānu Andreja, Jāzepa Vītola, Jāņa Ivanova, Jura Karlsona, Romualda Kalsona, Viļņa Šmidberga, Andra Vecumnieka, Alvila Altmaņa, Gunāra 0rdelovska, Pētera Butāna, Aivara Krūmiņa, Andra Riekstiņa, Andra Baloža, Madaras Pētersones, Ingas Meijeres, Sergeja Austra Universa un Riharda Zaļupes mūzika.

Saistītie raksti
LA.lv