×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Piešķir 100 000 eiro smagi slimā Dāvja ārstēšanai ASV

Foto - Bērnu slimnīcaFoto - Bērnu slimnīca

Valdība otrdien atbalstīja 100 000 eiro piešķiršanu smagi slimā Dāvja ārstēšanai ASV, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Finansējums tiks novirzīts no “Latvijas valsts mežu” peļņas. Kopumā nepieciešami vairāk nekā 300 000 eiro, lielākā daļa summas tika saziedota. Plānots, ka nauda tiks pārskaitīta līdz piektdienai.

Jau ziņots, ka ministri pirmdien vienojās no valsts līdzekļiem novirzīt naudu Dāvja ārstēšanai.

Bērnu slimnīcas fonds uzsāka ziedojumu vākšanu Dāvja ārstēšanai ārzemēs. Viņam konstatēta smaga kombinēta pataloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielu maiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms.

Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības (ES) un ekonomiskās zonas, un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas, tāpēc lūgums pēc apmaksas tika iesniegts Nacionālajam veselības dienestam. 27.novembrī ir saņemts oficiāls Nacionālā Veselības dienesta lēmums par atteikumu sniegt finansiālu atbalstu un tādējādi nodrošināt pacienta ārstniecību Filadelfijas Bērnu klīnikā, vēsta fonds.

Piektdien tika nolemts no valsts līdzekļiem sabiedriskajai organizācijai “Ziedot.lv” piešķirs 600 tūkstošus eiro, no kuriem tiks piešķirts finansējums arī smagi slimā Dāvja ārstēšanai, pastāstīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+