×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Piešķir 20 000 eiro muzeja “Ebreji Latvijā” darbības pilnveidošanai (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valdība šodien atbalstīja no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas Ebreju kopienai piešķirt 20 000 eiro muzeja “Ebreji Latvijā” darbības pilnveidošanai.

Pēc Kultūras ministrijas (KM) paustā, muzeja pašreizējās ekspozīcijas, kā arī telpu morālais un tehniskais novecojums neļauj muzejam būt pietiekami interesantam un pievilcīgam jauniešiem. Turklāt interaktivitātes trūkums un daži balti plankumi ekspozīcijas saturā liedz apmeklētājiem pilnībā uztvert muzeja vēstījumu un var daļēji veidot negatīvu vai sagrozītu priekšstatu par Latvijas ebreju vēsturi un mūsdienām.

Materiālais atbalsts ļautu muzejam uzlabot pamatekspozīcijas materiāli tehnisko stāvokli un tās kvalitāti, kas varētu piesaistīt vairāk apmeklētāju un darīt šo Latvijas vēstures daļu plašāk pazīstamu pasaulē. Gatavojot projektus, muzejs jau ir sācis ekspozīcijas pārveidošanu, bet tās kvalitatīvai un laicīgai pabeigšanai papildu finanšu līdzekļi nepieciešami jau šogad.

2017. gadā muzejs plāno aktīvi attīstīties, papildinot krājumu, uzlabojot pamatekspozīciju un veidojot izstādes. Par godu Latvijas simtgadei plānots uzsvaru muzeja darbā likt uz ebreju ieguldījumu Latvijas valsts izveidē un attīstībā, turklāt 2017. gada aprīlī notiks šim tematam veltītā starptautiskā konference.

Vienlaikus muzeja paveikto darbu ebreju glābšanas Holokausta laikā temata izpētē plānots izdot grāmatas veidā, kā arī plānots paplašināt muzejpedagoģisko programmu piedāvājumu, paredzot tās plašākam interesentu lokam, lai piesaistītu lielāku Latvijas iedzīvotāju skaitu.

Muzejs “Ebreji Latvijā” ir dibināts 1988.gada nogalē, kad Atmodas apstākļos kļuva iespējams atjaunot ebreju kultūras dzīvi Latvijā. Muzeja mērķis ir saglabāt, pētīt un popularizēt visu, kas saistīts ar Latvijas ebreju kultūru un vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Kopš 1999. gada muzejam ir valsts akreditācija, kas tiek apstiprināta KM Muzeju nodaļas veiktās pārbaudēs. Muzeju katru gadu apmeklē līdz desmit tūkstošiem viesu no vairāk nekā 50 pasaules valstīm, un lielai daļai no viņiem tā ir pirmā saskarsme ar sistemātisku Latvijas ebreju vēstures izklāstu.

Otrdien, 29. novembrī plkst.15uz muzeja “Ebreji Latvijā” jaunās ekspozīcijas “Holokausts nacistu okupētajā Latvijā 1941 – 1945”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu, gan jau ka prasīja visus 200++…
    Izskatās, šoreiz lēti esam tikuši cauri.

Draugiem Facebook Twitter Google+