×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

Piešķir 2,3 miljonus eiro valsts līdzfinansējuma turpināšanai privātajos bērnudārzos

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Saeima ceturtdien no nākamā gada budžeta piešķīra 2,3 miljonu eiro valsts līdzfinansējuma turpināšanai privātajos bērnudārzos, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Līdzekļi tiks pārskaitīti Izglītības un zinātnes ministrijai, lai vēl līdz 2016.gada 31.maijam pašvaldības varētu segt izdevumus par privāto bērnudārzu apmeklēšanu tiem vecākiem, kuru bērniem netiek nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā .

Bija plānots, ka, sākot ar 2016.gadu, pārtraukts valsts līdzfinansējums privāto pakalpojumu sniedzējiem. Līdz ar to no nākamā gada, atbilstoši Izglītības likumam, līdzfinansējums būtu bijis jānodrošina tikai pašvaldībām.

Šobrīd bērnudārzu rinda ir 15 pašvaldībās, kur bērni, nesaņemot pakalpojumu pašvaldību bērnudārzā, saņem pakalpojumu pie privātā pakalpojumu sniedzēja.

Jau vēstīts, ka no 2013.gada līdz 2015.gadam tika nodrošināts valsts līdzfinansējums bērniem, kas saņem pirmskolas izglītības pakalpojumu. Valsts atbalsts tika sniegts 142 eiro apmērā, bet nepārsniedzot kopā ar pašvaldības atbalstu 228 eiro Rīgas reģionā un 185 eiro Pierīgas reģionā.

Grozījumi iekļauti nākamā gada valsts budžeta paketē, par kuru Saeima pirmdien lemj galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+