Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
30. novembris, 2015
Drukāt

Piešķir 2,3 miljonus eiro valsts līdzfinansējuma turpināšanai privātajos bērnudārzos

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeima ceturtdien no nākamā gada budžeta piešķīra 2,3 miljonu eiro valsts līdzfinansējuma turpināšanai privātajos bērnudārzos, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Līdzekļi tiks pārskaitīti Izglītības un zinātnes ministrijai, lai vēl līdz 2016.gada 31.maijam pašvaldības varētu segt izdevumus par privāto bērnudārzu apmeklēšanu tiem vecākiem, kuru bērniem netiek nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā .

Bija plānots, ka, sākot ar 2016.gadu, pārtraukts valsts līdzfinansējums privāto pakalpojumu sniedzējiem. Līdz ar to no nākamā gada, atbilstoši Izglītības likumam, līdzfinansējums būtu bijis jānodrošina tikai pašvaldībām.

Šobrīd bērnudārzu rinda ir 15 pašvaldībās, kur bērni, nesaņemot pakalpojumu pašvaldību bērnudārzā, saņem pakalpojumu pie privātā pakalpojumu sniedzēja.

Jau vēstīts, ka no 2013.gada līdz 2015.gadam tika nodrošināts valsts līdzfinansējums bērniem, kas saņem pirmskolas izglītības pakalpojumu. Valsts atbalsts tika sniegts 142 eiro apmērā, bet nepārsniedzot kopā ar pašvaldības atbalstu 228 eiro Rīgas reģionā un 185 eiro Pierīgas reģionā.

Grozījumi iekļauti nākamā gada valsts budžeta paketē, par kuru Saeima pirmdien lemj galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+