×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Piešķir 26 726 eiro tērpu iegādei Madonas novada bērnu un jauniešu kolektīviem

Foto: madona.lvFoto: madona.lv

Madonas novada pašvaldība bērnu un jauniešu kolektīvu tērpu iegādei piešķīrusi 26 726 eiro, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Finansējums piešķirts, gatavojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas notiks no 6. līdz 12. jūlijam Rīgā un kuros piedalīsies arī Madonas novada bērnu un jauniešu kolektīvi, stāsta novada domes pārstāve Edīte Miķelsone.

Lielajam notikumam gatavojas tautas un mūsdienu deju kolektīvi, folkloras kopas, kori, teātri, vizuālās un lietišķās mākslas pulciņi, vokālie, vokāli instrumentālie un koklētāju ansambļi, simfoniskie un pūtēju orķestri no Madonas novada. Kopā skatēm gatavojas 2095 dalībnieki no 107 kolektīviem. Kuri kolektīvi dosies uz lielo svētku notikumu, noteiks skates.

Madonas novada pašvaldība jau kopš 2010. gada atbalsta kolektīvus, piešķirot finansējumu jaunu tērpu iegādei aptuveni 10 000 eiro apmērā, bet šogad piešķirts finansējums 26 726 eiro apmērā.

Kā stāsta pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, lielāko daļu finansējuma prasīs tērpu iegāde tautas deju kolektīviem, kuru skaitliski ir visvairāk – brunčiem, puišu biksēm, blūzēm, vestēm, žaketēm un pastalām.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kuri notiek reizi piecos gados. Bērni un jaunieši ir tie, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un godā turētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+