×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

Piešķir 40 000 latu Rakstniecības muzeja pārcelšanās izdevumiem

foto - Letafoto - Leta

Valdība šodien atbalstīja 39 575 latu piešķiršanu Rakstniecības un mūzikas muzeja pārcelšanās un aprīkojuma iegādes izdevumu segšanai.

Nepieciešamie līdzekļi tiks piešķirti Kultūras ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Muzeja pārcelšanās izdevumu segšanai tika lūgti 13 835 lati, bet aprīkojuma iegādes un ar to saistīto izdevumu segšanai – 25 740 lati.

Kā skaidro Kultūras ministrija, saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada decembra rīkojumu “Par finansējuma piešķiršanu Rīgas pils Priekšpils projekta izdevumu segšanai” ir sākta Rīgas pils ēkas Pils laukumā 3 restaurācija un rekonstrukcija. Sāktie darbi jāpabeidz līdz 2015. gada 31. maijam.

Lai VAS “Valsts nekustamie īpašumi” varētu pilnvērtīgi īstenot Rīgas pils Priekšpils restaurācijas darbus, Rakstniecības un mūzikas muzejam līdz šā gada 1. jūnijam ir jāatbrīvo Rīgas pils Priekšpils korpusu no krātuvēm. Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumu līdz muzeju krātuvju kompleksa Pulka ielā 8 izbūvei plānots pārvietot pagaidu glabāšanai uz Rīgas pils kastelas otro stāvu.

Plānojot 2013. gada budžeta izdevumus, Kultūras ministrijai nebija iespēju plānot un pieprasīt papildu nepieciešamo finansējumu Rakstniecības un mūzikas muzejam pārcelšanās un aprīkojuma iegādes izdevumu segšanai, jo 2013. gada budžeta sagatavošanā un plānošanā nebija veikta Rīgas pils kastelas otrā stāva telpu pārseguma nestspējas izpēte.

Finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiek lūgts, jo Kultūras ministrija un Rakstniecības un mūzikas muzejs ir izvērtējuši iespēju segt izdevumus krātuvju pārvietošanai no Rīgas pils Priekšpils korpusa uz Rīgas pils kastelas otro stāvu, bet ne ministrijai, ne muzejam patlaban nav iespēju finansēt pārcelšanās un aprīkojuma iegādes izdevumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+