×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Piešķir 70 miljonus

Foto - BNSFoto - BNS

Vakar slēgtajā valdības sēdes daļā spriežot par šā gada budžeta grozījumiem un atbalstāmajiem pasākumiem, valdība lēma par papildu izdevumiem aptuveni 70 miljonu latu apmērā. Tā ir aptuveni puse no ministriju pieprasītajiem aptuveni 150 miljoniem latu.

 

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis preses konferencē žurnālistiem vēstīja, ka galvenokārt tiek atbalstīti tie papildu izdevumi, kuri neietekmē nākamā un turpmāko gadu valsts budžetus. Ministru prezidents uzsvēra, ka visus budžeta papildu ienākumus nedrīkst paredzēt papildu izdevumiem. Papildu tēriņi ir iespējami tikai tādā apmērā, kas neapdraud plānoto budžeta deficītu 2013. gadam. Kā zināms, Eiropas Savienības noteikumi prasa, lai valsts budžeta deficīts 2013. gadā samazinātos par 0,5%. Šogad tas nepārsniegs 2,5% no iekšzemes kopprodukta.

Valdības vadītājs vēlreiz atkārtoja jau agrāk teikto – ministrijās netiek plānota nekāda algu paaugstināšana vai jaunu ierēdņu amata štata vietu izveidošana. Vienīgais izņēmums būšot algas pedagogiem, kam paredz zemākās atalgojuma likmes palielinājumu par 10 procentiem. Tāds pats algu pielikums plānots arī ceturtās un piektās kvalifikācijas mācību spēkiem, kā arī kultūrizglītības iestāžu pedagogiem.

Pēc valdības vadītāja teiktā, būtiski papildu izdevumi plānoti veselības aprūpei, kā arī Latgales attīstības programmas īstenošanai, autoceļu uzturēšanai, autopārvadātāju zaudējumu segšanai. Veselības ministrijai prasīto 34,6 miljonu latu vietā pagaidām izlemts par 24 miljoniem latu.

 

Par citiem miljoniem, tostarp par 10 miljoniem latu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas glābšanai vēl notikšot apspriešanās.

 

Valdība lēmusi arī par papildu izdevumiem projektu un pasākumu īstenošanai Zemkopības ministrijas budžetā no Eiropas Savienības Lauksaimniecības garantiju fonda 15,8 miljonu latu un no Lauksaimniecības fonda aptuveni 59 miljonu latu apmērā.

Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Karīna Korna piebilda, ka minēto 70 miljonu latu sadalījums būs zināms, tiklīdz tiks precizēti ministriju pieprasījumi. Pēc viņas teiktā, precīzs finanšu sadalījums būs zināms nedēļas beigās.

FM valsts sekretāres vietniece Baiba Bāne savukārt uzsvēra nepieciešamību paredzēt naudu valsts obligātajiem maksājumiem Eiropas Savienības budžetā. Valdība atbalstīja, viņasprāt, pamatotos Kultūras ministrijas prasījumus Dziesmu svētku organizēšanai teātriem, dažādām kultūras iestādēm, Latvijas Nacionālajai operai un Valsts kultūrkapitāla fondam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+