×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Piešķir 82.2 miljonus eiro ražošanas modernizācijai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Visvairāk - 51 - projekts iesniegts metālapstrādes nozarē.

Tā kā ES fondu aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 4. kārtas ietvaros saņemts ļoti liels komersantu pieteikto projektu skaitu, Ministru kabinets 30. jūnijā lēma palielināt programmas kopējo finansējumu līdz 82,2 miljoniem eiro, informēja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Plānots, ka ar piešķirto finansējumu varēs sniegt atbalstu 107 projektu īstenošanai.

ES fondu aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 4. kārtas ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā komersanti kopumā iesnieguši 157 projektu iesniegumus par pieprasīto struktūrfondu finansējumu 112 700 219,89 eiro, kas būtiski pārsniedz iepriekšējās kārtās novēroto komersantu aktivitāti.

Augstas pievienotas vērtības investīciju aktivitātes 4. kārtas mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm.

Programmas ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu. Tāpat atbalsts tiks piešķirts ilgtermiņa ieguldījumiem, ja tos izmanto tikai projekta iesniegumā norādītajā projekta īstenošanas vietā un tikai saimnieciskajā darbībā.

Minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apjoms vienam projektam ir samazināts uz 50 000 eiro; maksimālais publiskā finansējuma apjoms vienai projekta iesniedzēja saistīto personu grupai ir palielināts līdz 2 135 000 eiro. Aktivitātes 4. kārtas kopējais finansējums šobrīd ir 82,2 milj. eiro. Projektu īstenošanas termiņš – līdz 2015. gada 15. novembrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc taa nauda jāiztērē stulbumiem,un nevajadzīgiem projektiem,labāk būtu palielinājusi minimālo algu

Draugiem Facebook Twitter Google+