Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
3. decembris, 2013
Drukāt

Piešķir finansējumu vairāku muzeju remontdarbiem

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs.

Valdība šodien piešķīra līdzekļus Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Memoriālo muzeju apvienības un Latvijas Etnogrāfiskā muzeja avārijas seku likvidēšanai.

10 985 lati piešķirti Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja siltuma mezgla remontam un maģistrālā ūdensvada potenciālās avārijas situācijas novēršanai. Muzeja 1980. gada būvētais ūdensvads ir avārijas stāvoklī, savukārt siltuma mezglā ir traucēta siltuma padeve nolietotās tehnikas dēļ.

28. oktobra naktī notikušās vētras postījumu novēršanai Andreja Upīša un Jāņa Akuratera muzejos 6000 latu piešķirts Memoriālo muzeju apvienībai. Abu muzeju teritorijās ir aizlūzuši koki, kuri apdraud muzeja ēku un apmeklētāju drošību.

Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam piešķirti 3528 lati ūdens hidrantu remontam. Vētras postījumu dēļ muzeja ūdensvads ir sabojāts, tādējādi muzejs ir pakļauts augstai uguns bīstamībai. Ņemot vērā to, ka muzeja eksponātēkas, kurām ir nenovērtējama vērtība, ir celtas no koka un atrodas mežā, kur apkārt ir koki, problēmu nepieciešams risināt pēc iespējas ātrāk.

Finansējums piešķirts no ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā paredzētā līdzfinansējuma neizlietotās daļas.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no ĪrijasPar Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+