×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Piešķir finansējumu vēl 10 Ukrainas karā cietušo cilvēku ārstēšanai Latvijā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Valdība otrdien piešķīra finansējumu vēl desmit Ukrainas krīzē cietušo cilvēku ārstēšanai Latvijā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Nauda piešķirta no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) norādīja, ka būs nepieciešami līdz 30 tūkstošiem eiro.

Saskaņā ar Veselības ministrijas aplēsēm viena pacienta ārstēšana izmaksā aptuveni trīs tūkstošus eiro, tomēr summa var mainīties atsevišķiem pacientiem.

Ārlietu ministrija (ĀM) ziņo, ka Latvijas ārstniecības iestādēs jau ir iestrādes un veikti nepieciešamie priekšdarbi, līdz ar to ārstniecības iestādēm ir tehniskas iespējas, lai varētu uzņemt papildu cietušās personas no Ukrainas.

Pašlaik Latvija papildu desmit personu ārstēšanas nodrošināšanai Latvijā ir nosūtījusi Ukrainai divas humānās palīdzības kravas – medikamentus un medicīniskās preces -, tādējādi apgūstot visu valdības piešķirto finansējumu 30 tūkstošus eiro.

Savukārt Aizsardzības ministrija ir sniegusi humāno palīdzību Ukrainas militārpersonu bērniem apmēram 15 tūkstošu eiro apmērā, kā arī Krīzes vadības padome ir apstiprinājusi lēmumu par humānās palīdzības sniegšanu Ukrainai līdz 50 tūkstošiem eiro, norāda ĀM.

Jau ziņots, ka valdība septembrī piešķīra finansējumu sešu ukraiņu ārstēšanai un ceļa izdevumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+