Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
19. augusts, 2014
Drukāt

Piešķir nepilnu pusmiljonu kultūras iestāžu remontiem un pilnveidošanai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Renovācijai Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā būs nepieciešami līdz 81 324 eiro.

Valdība šodien nolēma piešķirt gandrīz pusmiljonu eiro vairāku kultūras institūciju infrastruktūras un tehniskā aprīkojuma uzlabošanai, liecina Kultūras ministrijas izsūtītā informācija.

Šodien, 19. augustā, Ministru kabineta sēdē tika pieņemts Kultūras ministrijas (KM) iesniegtais rīkojuma projekts par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” kultūras institūciju izmantoto ēku tehniskā stāvokļa defektu novēršanai un neatliekamu pasākumu veikšanai.

Papildu finansējums līdz 73 564 eiro apmērā tiks piešķirts Latvijas Nacionālā teātra skatuves mehāniskiem un elektroniskiem remontdarbiem un skaņas iekārtu materiāli tehniskās bāzes atjaunošanai un pilnveidošanai.

Dailes teātrim, lai veiktu ugunsdrošības un citus apmeklētāju drošībai nepieciešamos pasākumus tiks piešķirti līdz 4077 eiro, savukārt Latvijas Leļļu teātris saņems līdz 16 660 eiro fasādes apdares darbiem un lietus ūdens novadīšanai.

Valmieras drāmas teātris veiks Lielās zāles skatuves grīdas dēļu nomaiņu, kam būs nepieciešami līdz 17 840 eiro, bet KM pakļautībā esošajām augstskolām – Latvijas Mūzikas akadēmijai un Latvijas Mākslas akadēmijai – attiecīgi tiks piešķirti līdzekļi ventilācijas projekta izstrādei un realizācijai līdz 120 718 eiro apmērā un neatliekamu ugunsdrošības pasākumu nodrošināšanai līdz 64 458 eiro apmērā.

Būtiski uzlabojumi tiks veikti arī VNĪ pārvaldībā esošajos kultūras infrastruktūras objektos – līdz 68 808 eiro tiks izlietoti Latvijas Neredzīgo bibliotēkas jumta renovācijai, tāpat renovācijai Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā būs nepieciešami līdz 81 324 eiro, bet Cēsu mūzikas vidusskolas apkures sistēmas rekonstrukcijai – līdz 36 883 eiro.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+