Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
19. augusts, 2014
Drukāt

Piešķir nepilnu pusmiljonu kultūras iestāžu remontiem un pilnveidošanai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Renovācijai Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā būs nepieciešami līdz 81 324 eiro.

Valdība šodien nolēma piešķirt gandrīz pusmiljonu eiro vairāku kultūras institūciju infrastruktūras un tehniskā aprīkojuma uzlabošanai, liecina Kultūras ministrijas izsūtītā informācija.

Šodien, 19. augustā, Ministru kabineta sēdē tika pieņemts Kultūras ministrijas (KM) iesniegtais rīkojuma projekts par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” kultūras institūciju izmantoto ēku tehniskā stāvokļa defektu novēršanai un neatliekamu pasākumu veikšanai.

Papildu finansējums līdz 73 564 eiro apmērā tiks piešķirts Latvijas Nacionālā teātra skatuves mehāniskiem un elektroniskiem remontdarbiem un skaņas iekārtu materiāli tehniskās bāzes atjaunošanai un pilnveidošanai.

Dailes teātrim, lai veiktu ugunsdrošības un citus apmeklētāju drošībai nepieciešamos pasākumus tiks piešķirti līdz 4077 eiro, savukārt Latvijas Leļļu teātris saņems līdz 16 660 eiro fasādes apdares darbiem un lietus ūdens novadīšanai.

Valmieras drāmas teātris veiks Lielās zāles skatuves grīdas dēļu nomaiņu, kam būs nepieciešami līdz 17 840 eiro, bet KM pakļautībā esošajām augstskolām – Latvijas Mūzikas akadēmijai un Latvijas Mākslas akadēmijai – attiecīgi tiks piešķirti līdzekļi ventilācijas projekta izstrādei un realizācijai līdz 120 718 eiro apmērā un neatliekamu ugunsdrošības pasākumu nodrošināšanai līdz 64 458 eiro apmērā.

Būtiski uzlabojumi tiks veikti arī VNĪ pārvaldībā esošajos kultūras infrastruktūras objektos – līdz 68 808 eiro tiks izlietoti Latvijas Neredzīgo bibliotēkas jumta renovācijai, tāpat renovācijai Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā būs nepieciešami līdz 81 324 eiro, bet Cēsu mūzikas vidusskolas apkures sistēmas rekonstrukcijai – līdz 36 883 eiro.

Pievienot komentāru

Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (10)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+