×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Piešķir papildu naudu

Lielākās daudzprofilu slimnīcas – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca – ar papildu finansējumu terapeitisko pacientu ārstēšanai tikai daļēji varēs segt iepriekš radušos zaudējumus, taču algu palielināšanai ar to nepietiks.

 

Valdība vakar atbalstīja terapeitisko tarifu palielināšanu slimnīcām no 115,6 līdz 185,9 latiem, novirzot šim mērķim 10,2 miljonus latu. Veselības ministrija norādījusi, ka algu paaugstināšana slimnīcās pēc finansējuma palielināšanas būs atkarīga no katras slimnīcas iekšējā menedžmenta. Ministrija gan atzīst, ka universitātes slimnīcās, kur ir lielāks apkalpojošā personāla īpatsvars, tarifs joprojām varētu nebūt pietiekams.

Rīgas Austrumu slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa norādīja, ka, pēc aptuveniem aprēķiniem, slimnīca pēc tarifa palielināšanas varētu saņemt papildu 1,9 miljonus latu. “Tas segs daļu no zaudējumiem, kas slimnīcai veidojas samazinātā tarifa un palielinātās pacientu plūsmas dēļ. Šogad, piemēram, salīdzinot ar pagājušo gadu, šis deficīts ir 3,5 miljoni latu plus vēl par vienu miljonu latu ir samazināts ambulatoro pakalpojumu apmērs,” norādīja Rīgas Austrumu slimnīcas pārstāve.

Vidējās terapeitisko pacientu ārstēšanas izmaksas šajā slimnīcā ir 248 lati, jo pacienti tur ir diezgan kritiskā veselības stāvoklī un ar ielaistām slimībām, norādīja Kārkliņa. Terapeitiskie pacienti, kuru ārstēšanai nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās, Rīgas Austrumu slimnīcā veido 48% no kopējā pacientu skaita un ir apmēram 27 000 pacientu gadā.

Arī Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis Guntis Bahs ar slimnīcas pārstāves Ievas Stibes starpniecību norādīja, ka terapeitisko tarifu palielināšana daļēji atrisina finansiālās problēmas, tomēr tas nesedz slimnīcas zaudējumus pilnībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+