×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Piešķir papildu naudu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārstniecības iestādes decembrī saņems pēdējo papildu finansējumu ambulatoro un stacionāro pakalpojumu sniegšanai no tiem līdzekļiem, kas bija paredzēti citām vajadzībām, bet netika iztērēti.

Visvairāk jeb 410 000 latu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai papildus saņems Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, 119 000 – Rīgas Austrumu slimnīca, 55 000 – Daugavpils reģionālā slimnīca, 
49 000 – P. Stradiņa KUS, 38 000 – Jelgavas poliklīnika un vēl virkne citu medicīnas iestāžu. Papildu līdzekļi atvēlēti arī slimnieku ārstēšanai stacionārā.

“Liela daļa no šīs naudas segs slimnīcas pārstrādes jeb tos pakalpojumus, ko esam pacientiem snieguši vairāk, nekā paredzēts līgumā. Ja mūsu slimnīca šo naudu būtu saņēmusi agrāk, varētu samazināt arī ambulatoro pakalpojumu rindas, bet mēneša laikā tas diemžēl nebūs iespējams, jo mūsu ārsti un diagnostikas aparāti jau tagad ir ļoti noslogoti. Žēl, ka šāda situācija atkārtojas gadu no gada,” atzīst BKUS pārstāve Romēna Namniece. Nacionālā veselības dienesta informācija liecina, ka uz pieņemšanu pie kardiologa šajā slimnīcā jāgaida 77, pie acu ārsta – 57, bet pie fizioterapeita – 105 dienas.

Vidzemes slimnīcā vēl iepriekšējā rudenī piešķirtais papildu finansējums ļāvis par valsts naudu izmeklēt daudz vairāk pacientu. Piemēram, astoņu datortomogrāfijas izmeklējumu vietā tagad dienā var veikt 14, kā arī pagarināt valsts apmaksāto pieņemšanas laiku endokrinologam, otorinolaringologam, ķirurgam un traumatologam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+