×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Piešķir papildus 3 miljonus ciltsdarbam cūkkopības nozarē

LETALETA

Cūkkopības nozarei tiks piešķirts papildu atbalsts 3,09 miljonu latu apmērā, paredz valdības pieņemtie grozījumi “Kārtībā, kādā piešķir valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai”.

Atbalsts paredzēts, lai nodrošinātu ģenētiski augstvērtīgu dzīvnieku saglabāšanu un to skaita pieaugumu ganāmpulkos, kā arī mazinātu finansiālo ietekmi uz cūkaudzētāju saimniecību ekonomiku.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas (ZM) skaidrojumā, 2012.gadā cūkkopības nozarē lopbarības kopējās izmaksas ir palielinājušās par 21%, radot saimniecībām zaudējumus 120 latu apmērā par vienu sivēnmāti. Cūkgaļas ražošanas pašizmaksa vidēji ir 1,03 lati, bet cūku iepirkuma cena – 0,90 lati par vienu kilogramu.

Kā norāda ZM, dzīvnieku īpašnieki, lai mazinātu saimniecības zaudējumus, varētu sākt izkaut ģenētiski augstvērtīgus dzīvniekus, jo to uzturēšana prasa papildu izdevumus, kas saistīti ar ciltsdarba pakalpojumiem. Līdz ar to Latvija var kļūt atkarīga no citām valstīm, jo nespēs sevi nodrošināt ar veselīgiem, ģenētiski augstvērtīgiem tīršķirnes dzīvniekiem un to pēcnācējiem. Savukārt papildu atbalsts nodrošinās vaislas sivēnmāšu sagatavošanu ierakstīšanai ciltsgrāmatā un produktivitātes datu izvērtēšanu, kā arī ļaus saglabāt augstvērtīgus dzīvnieku ganāmpulkus.

Grozījumi attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu cūkkopības nozarē, – vairāk nekā 100 atbalsta saņēmējiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+